Фризер/Бербер

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Веќе 3-4 години одам во исто фризерско студио, и машки и женски средуваат. За 150 денари, и миење и одлично стрижење, берберот е најпрофесионален во градот во работата и баш си ја врши како што треба. Немам баш забелешки, се додека не му ја пренесе работата некој млад волонтер ќе одам кај него, засега сум задоволен. :)
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Од бербер у моево досегашно искуство ич не сум задоволен, гледа само да те скрати набрзина и тоа е тоа. Додека пак на фризер ми е многу појако, појќе внимание ти посветуаа, те прашуаат за секоја ситница како сакаш да ти биде на косата и слично.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
231
Поени од реакции
160
Зоки бед хед кај Палма Аеродром. Со години се шишам таму, одличен е.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Кундо К. Вода со години. Бренд е тоа :D
Супер си шиша човекот.
Муабет можеш да си направиш и да се изнасмееш. Па поготово кога ќе улета некој маалски „ѕвер“ на гости внатре и кога ќе почне искуства да кажува...Сакал или нејќел, мора да учествуваш и да се надоврзеш.
Мене ми е многу топ таму. На машко и не му треба којзнае каков фризер. За кратка фризура секој знае да шиша, 21ви век е, освен ако не се шишате во Стајковци па да останете без уши како еден познаник:pos:
Стилисти и фризери што шишаат по 2 саати се само за жени! :icon_lol:
А башка ми се повраќа од закажувања. Вака си одам кога сакам и ме шиша кога сакам.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.562
Веќе 3-4 години одам во исто фризерско студио, и машки и женски средуваат. За 150 денари, и миење и одлично стрижење, берберот е најпрофесионален во градот во работата и баш си ја врши како што треба. Немам баш забелешки, се додека не му ја пренесе работата некој млад волонтер ќе одам кај него, засега сум задоволен. :)
Кај тоа? :D
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
0
Дечки кажете добар бербер, фризер/фризерка за машко шишање во Дебар Маало, Карпош што не зема повеќе од 200 денари :)
 
Член од
19 март 2018
Мислења
20
Поени од реакции
5
Дали може некој да ми препорача добар фризер во Струмица. Живеам во Валандово па струмица ми е најблиско. Некој добар кој може да ми погоди овие модерните машки фризури.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom