Фрижидер - ама кој?

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.623
Поени од реакции
13.719
NEO- go cistev posle 5 godini rabota, edvaj se odmrzna so sila, potoa gu ukluciv toj e od tie visokite so zamrznuvac dole 3 fioki.
Gore i,ma tri sijalicki,sega ni edna ne sveti a mislam deka srednata zelena treba da sveti.Znae nekoj treba li da sveti.
Desno e crvena si se iskluci levo e zolta raboti so kopce za brzo mrznene a vo sredina zelenata>?
 
Член од
26 август 2019
Мислења
90
Поени од реакции
160
Ima nekoj Samsung? Nov so inverter gledam i Neofrost normalno..se mislam megju nego i Gorenje samo sto ovoj nema inverter motor.
Јас имам со Самсунг инвертер мотор и но фрост, презадоволна сум, сите полички се Изислајд, не е бучен, предобар е. Јас сум ептен задоволна од него. Имав претходно Блумберг, исто топ беше ама ми беше многу мал овој е доста поширок и поголем.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.917
Поени од реакции
4.051
Јас имам со Самсунг инвертер мотор и но фрост, презадоволна сум, сите полички се Изислајд, не е бучен, предобар е. Јас сум ептен задоволна од него. Имав претходно Блумберг, исто топ беше ама ми беше многу мал овој е доста поширок и поголем.
Super, zemav Samsung.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.150
Препорака на фрижидер со замрзнувач до 8.000/9.000 денари?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.183
Поени од реакции
622
Препорака на фрижидер со замрзнувач до 8.000/9.000 денари?
Ovoj e so 2 godini garancija

A ovoj e so 5 godini garancija
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.150
Ovoj e so 2 godini garancija

A ovoj e so 5 godini garancija
Кој од двата е подобар избор според тебе?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.150
Не ми се допаднаа Midea и Fuego. Би го зголрмил буџетот за фрижидер до 13.000 денари.

Гледав фрижидери во Нептун, Сетек и Техномаркет.

Конкретно ги гледав овие модели, но може да препорачате и вие нешто. 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.183
Поени од реакции
622
Не ми се допаднаа Midea и Fuego. Би го зголрмил буџетот за фрижидер до 13.000 денари.

Гледав фрижидери во Нептун, Сетек и Техномаркет.

Конкретно ги гледав овие модели, но може да препорачате и вие нешто.Koga veke go imas zgolemeno budzetot za Frizider togas odi So Beko odlicni Frizideri pravat imaat sopstveno proizvodstvo i 5 godini garancija.
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
134
Поени од реакции
120
liebherr можда е малку поскап ,али вечен е.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.296
Поени од реакции
884
Favorit ни под разно.Се исклучува кога у текне и со саати не лади многу често вода тече од него.Преку зима мора да е во добро затоплени простории инаку нема шанса да лади.Искрено премногу сум разочаран од нив.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
764
Поени од реакции
2.248
Преку зима мора да е во добро затоплени простории инаку нема шанса да лади.Искрено премногу сум разочаран од нив.
Ako se raboti za delot kaj sho e za odrzhavanje - da, znachi dole recimo ti e namesteno da bara 6 stepeni a ti u prostorijata ako imash manje od 6 avtomatski se gasi termostatot poshto vekje friziderot ja ima taa temperatura
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
961
Поени од реакции
660
Не ми се допаднаа Midea и Fuego. Би го зголрмил буџетот за фрижидер до 13.000 денари.

Гледав фрижидери во Нептун, Сетек и Техномаркет.

Конкретно ги гледав овие модели, но може да препорачате и вие нешто.
Ne sum siguren dali e skroz istiot model, ali moite imaat ovakov(na lik) beko, 3 godini eve raboti bez problem, od neptun go zemaa. Komorata e mala pa ako ne planiras mnogu raboti da zamrznuvas zimaj go.
 
На врв Bottom