Француските комедии

Ibrakadabra88

Дипломиран инжинер по информатички технологии
Член од
2 декември 2007
Мислења
62
Поени од реакции
50
Кој е по комедиите ама по оние романтичните му ги препорачувам L'arnacouer(Heartbreaker) и 20 ans d'ecart(The boy) .. ако не сте ги гледале :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Јас мислев дека само јас мислам дека француски комедии се добри. A Fond, се снимаше во Македонија пред некоја година и сега ми текна а го гледам, супер е!:icon_lol:[DOUBLEPOST=1548802058][/DOUBLEPOST]Јас мислев дека само јас мислам дека француски комедии се добри. A Fond, се снимаше во Македонија пред некоја година и сега ми текна а го гледам, супер е!:icon_lol:
 
K

kicodarker

Гостин
Можда се добри француските комедии ама сепак на некој јазик треба да се зборуваат. А ко ќе зборни на француски да ти се одмили и комедија и се.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Стара тема а никој го нема споменато Le dîner de cons (1998). Класика ми е филмов, една од најдобрите француски комедии. Имаше и американски римејк во 2010 со Стив Карел ама подобро не го гледајте тој.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
996
Поени од реакции
1.758
Јас мислев дека само јас мислам дека француски комедии се добри. A Fond, се снимаше во Македонија пред некоја година и сега ми текна а го гледам, супер е!:icon_lol:[DOUBLEPOST=1548802058][/DOUBLEPOST]Јас мислев дека само јас мислам дека француски комедии се добри. A Fond, се снимаше во Македонија пред некоја година и сега ми текна а го гледам, супер е!:icon_lol:
Од кај го симна? Одамна го барав, не можев да го најдам:(
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
И новиот Taxi5. Не е нешто специјално ама атер останатите дела не е лош избор. Подобар од FF, али јбг, филм со помал буџет од него така да...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom