Француските комедии

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
Mac)) напиша:
Дав обавезно глеј ги посетители па кажи ни искуство :)
aaa каде да го најдам тој филм?:raz:
ај ке проверам на пазарче
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Гижо напиша:
не ги знам по име, стари се од седумдесети мислам, со полицајци, има повеќе дела, има еден мал кељав полицаец тој е командирот :) мора да си го приметил порано на мтв ги даваа повеќе пати :)
Crucho Le gendarme. Главната улога ја игра Louis de Funиs и филмот т.е. серијата е закон! :music3:

 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Сепак, според мене, најдобар е Coluche. Типот е катаклизма права :





 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
хахаххахаха ме потсетивте... ДОбри се..нема што!!!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
dav напиша:
не сум ги гледал посетители но верувам дека подобра комедија од мистер боунс нема

Mr.Bones RulzZZzzZZ има и еден Mama Jack from the creators of mr.Bones и е исто таков смешен.......

Иначе француските комедии ги поштуем....не знам зашо ама само коа ке ги слушнам како зборат се смеам......изгледа смешен им е јазикот :pos:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Посетители со Жан Русо
Такси сите делови
А за полицаецот Кришо да не збориме колку се смешни неговите филмови.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Mi go falea "Ne umri maski", francuska komedija. Ke go gledam, spored toa sto mi go rekoa ke umram od smeenje
 
Член од
11 март 2012
Мислења
13
Поени од реакции
0
Веке неколку недели барам еден филм што сум го гледам одам но му го имам заборавено имет.
Еден полицаец и еден криминалец се само во целиот свет и од време на време се се враќа во нормала лугето се појавуваат но подоцна пак изчезнуваат исто така се сеќавам дека криминалецот возше црвана формула низ градот.Тоа се се што се сеќавам па доколку некј му го знае името на флимот ќе му бидам вечно благодарен :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Посетители сум ги гледал ,го имам на DVD Посетители ја освојуваат Америка ,ама првиот и вториот дел се посмешни .

Сум го гледал и Такси првиот дел еднаш ,но не го паметам баш добро.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.326
Од француски комедии сум го гледала само овој филм и тоа неколку пати, сум се изнасмеала и го препорачувам.
RRRrrrrr (2004)

Години и години и години пред нашата ера, нашите предци се соочуваат за прв пат со убиство.
После натегања како да ја наречат за нив до тогаш непознатата појава, ќе оформат за прв пат полиција и детективи кои ќе истражуваат што се случило.
Паралелно со тоа, се случува и романса и битка за шампон меѓу две племиња... Мене ми се свиѓаше филмчево, има некој шмек што го нема кај другите комедии, па ви го препорачувам да го изгледате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom