Француска лига 1 - Ligue 1 2021/22

Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
Има твитови дека Ди Марија го плукнал некого среде натпреваров, не знам во Франција дали има ретроспективни казни ама до вчера да си позитивен на корона а денес да плукаш некого :facepalm: Играчиве на ПСЖ мислам дека по ранкинг IQ се на дното во Европа.
Го плукна Алваро и овој бараше од вар црвен да му дадат, па Нејмар почна тогаш за расизам да плаче да си го извади другарот што дното го проби со него на утакмицава. Одвратна екипа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Јас не знам играчи како Мбапе шо прат во Псж, фаќај патот дури имаш време направи си кариера како човек да те паметат.
Читав дека ги известил од клубот дека наредна сезона сака да си бега.
Штета шо Лион ќе го распродат цел тим и не се константни, немаат конкуренција Псж во таа лигата умрена, Монако се засилија оваа сезона па ќе видиме шо ќе биди.
Автоматски споено мислење:

Нејмар вика дека единствено се кае оти не му ја закачил една в сурат на овој Алваро :ROFLMAO:
Ако има правда ѓупците ќе бидат казнети со неколку меча ама тешко таа работа, тие при ВАР чист гол им поништија ќе ги казнеле, кај шо буши парата ни бургијата не буши :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Можам да замислам ако играше дома Марсеј пред публика каков куршлус ќе имаше. Ќе го распнеа Нејмар на крст и ластици ќе му маваа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Првиот гол на Марсеј делуваше дека е офсајд, ама го уважија. Вториот пак беше чист, свирнаа офсајд. Иначе, таман помислив дека Нејмар се смирил малку од малку, и се заангажирал фудбал да игра без театралност, кога види го идиот.

Во ЛШ делуваше дека сам го влече тимот напред, без оние препелкувања, превртувања на терен, дури и кога цинично ке го фаулираа, стануваше и продолжуваше без драми. Си викам, овој се решил да се фокусира на фудбал. Тепачкава на ниво на општинска лига, боксови, клоци, скубење. :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
И сеа шо, пак Псж без клучните играчи на наредниот натпревар а играат со Ница во гости, ништо чудно пак да кикснат
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Има твитови дека Ди Марија го плукнал некого среде натпреваров, не знам во Франција дали има ретроспективни казни ама до вчера да си позитивен на корона а денес да плукаш некого :facepalm: Играчиве на ПСЖ мислам дека по ранкинг IQ се на дното во Европа.
Вчера гледам и си мислам што треба да те натера вака да се понашаш, посебно циганаријава бразилска прво со неговото глумење а после со неговите сељачки провокации, утре кога би се гледал на снимка жив срам ке ме изеде... ако си маж излупај се со тој што ти скака по живци иншто ти господ даде, попиеш казна и тоа е тоа, обвинувањето за расизам беше врв на бруката...
Се повеќе ми фалат играчи како Кин, Сколс, Гатузо, Михајловиќ, Стам, Виеира...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Овој Нејмар мислиш заглавен е на 15 години.
Земал се раствитал вчера, па дури и му реплицирал на Алваро Гоназалез на неговата слика.


Право циганче.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Штета што немаат конкуренција овие ПСЖ....да ги здрмаше некој и да неможеа титула да видат..да му накачеа комплекси на овие ѓупците гадни....срамно однесување на сите до еден....Ди Мариа колку да го поштовам како играч и колку да е јак неговото однесување е дно...за шлагот да биди комплетен му фали и најгнасниот играч на универзумот Луис Суарез
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Kolku samo vi bode vo oci PSG, toa e cudo nevideno.
Ljubomorete bidejki gi imaat eden od najdobrite fudbaleri i timovi vo Evropa, osvojuvaat trofei od sala itn itn. A bi posakale vo vasite timovi da imaat igraci kako Nejmar, Mbape, Di Maria.......

Pa pisuvaat i deka nemalo da osvojat prvenstvo, gluposti.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Kolku samo vi bode vo oci PSG, toa e cudo nevideno.
Ljubomorete bidejki gi imaat eden od najdobrite fudbaleri i timovi vo Evropa, osvojuvaat trofei od sala itn itn. A bi posakale vo vasite timovi da imaat igraci kako Nejmar, Mbape, Di Maria.......

Pa pisuvaat i deka nemalo da osvojat prvenstvo, gluposti.
Moze na nas ni bode oci, ama ocigledno kaj tebe nema sto da bodat bidejki si SLEP i ne gledas zosto pisuvaat lugevo na temava.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom