Француска лига 1 - Ligue 1 2021/22

Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Не бе не, овај трева пафка илјада посто, да сум како оној арапот ќе ги врзам за едно јаже сите маџутанти во Псж шо изиграваат вака и ќе ги фрлам од ајфеловата кула, ионака закон не го фаќа нафташот.
Тимот му изгуби пред неколку дена во ЛШ и е на прагот да испадни овие зеле се глупираат кој поголема глупост ќе направи, немало да оди на карневалот прв пат и воедно и кај сестра му на роденден.
Дај нека ги банираат од Уефа и Псж барем да му ги скратат маките на навивачите :)
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Не знам дали постои друга екипа со толку утепана одбрана како екипата на Ним. Го гледав натпреварот со Марсеј и направија илјадници грешки. Од поставување на офсајд замки, па се до тотална летаргија и катастрофална ориентација во сопствениот казнен простор. Овој Бенедето според неговата ладнокрвност ме потсетува на Жињак. Штета што Марсеј изгуби многу бодови и што разликата помеѓу нив и ПСЖ е огромна. Многу поинтересно ќе беше првенството.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Каков играч е овој Бруно Гимараеш од Лион, ќе го лапа некој од големите ако продолжи со ваквите партии.
Атлетико имаше шанса да го потпиши и се исциганчија нормално за 20 мил. евра. Страшен потенцијал е.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Каков играч е овој Бруно Гимараеш од Лион, ќе го лапа некој од големите ако продолжи со ваквите партии.
Атлетико имаше шанса да го потпиши и се исциганчија нормално за 20 мил. евра. Страшен потенцијал е.
И Арсенал исто беа заинтересирани во јануари.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Сент Етиен синоќа изборија финале во 94 минута.
Еве го и голот, трибината падна тука :)
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Kje ima li prenos vecer na MRTV od Marsej natprevarot?
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Ovie Sententien ti se Edna od pogadnite kopachki ekipi, a igraat so pogolema ekipa nema sansi da ne napravat gluposti na teren. Nikako da ispadnat od liga, bem im se.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Забрана за играње фудбал на година дена минимум. Само ригорозни казни за вакви лудачки потези. Па веројатно ќе им дојде ум на ваквите идиоти.
Ја не знам што е со ваквиве куртони, кариера може да му преебе. Набрзо после ова и тој дебилот Камара му влезе на Паредес али среќа му ја промаши ногата па само жолт доби и остана Паредес без скршеница.

Селска екипа Ст. Етјен, се насобрале еден тон копачи, Мвила, Камара, Казри итн... Се надевам ок ќе е Мбапе за ЛШ, штета би било да пропушти кога имаат шанса за титула.

Инаку видете го Кејлор Навас, човек во четвртата деценија од својот живот, сопруг и родител, минимална фризура, бланширан, рецепт за директен отказ и кинење на фудбалската лиценца.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Доста бе, какво испаѓање каква атмосфера прават навивачите на терен, спектакл на секое дерби.
Инаку да, ептен копачи се насобрале во клубот, едно време имаа добар тим што им стана Бог знае
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.544
Да бидеме реални било кој и да е бек и пред него да има еден од најдобрите играчи у свет нема како да го сопре освен со фаул. На копачот од СЕ го интересира само неговата премија и медалот од купот доколку победат. Така да тоа ферплеј е мисловна именка. Да беа сите свесни одамна ќе ги укинеа црвениот и жолтиот картон. Нејмар, Роналдињо, Меси, Роналдо, Ибрахимовиќ и мн други јаделе шутеви од вакви абдали очигледно зошто коњот неможел спортски да им ја одземе топката.
Најдобар пример за ова е Рамос шо му ја скрши раката на Салах само да го сопре.
Хинт ! @Stefan-kobe Матераци :icon_mrgr:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Kakva atmosfera, se lozat kako majmuni, neznaat da prifatat poraz. Lion im pukna petarda na gostinski teren, vlegoa navivacite da se tepaat so gostinskite fudbaleri.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Kakva atmosfera, se lozat kako majmuni, neznaat da prifatat poraz. Lion im pukna petarda na gostinski teren, vlegoa navivacite da se tepaat so gostinskite fudbaleri.
Чекај малце, Сент Етиен се фанатици, ги имаат нај јаките навивачи во Франција и копиљот Фекир даде гол му го изваде дресот и на трибини му ојде да ги провоцира, шо очекуваше.
Едно од најголемото дерби е тоа,нејчат да се навидат навивачите.
Пример, играат Вардар Пелистер под тумбе кафе и да дај гол некој играч на Вардар, и да го слечи дресот онака под трибина шо мислиш како ќе помини играчот :)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Oni imaat so site pogolemi klubovi problemi, ajde Derbi bilo, na Marsej fanovite im e zabraneto da gostuvaat tamu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom