Франција vs. Нигерија | 30.06.2014 | 18:00 | Estadio Nacional Mane Garrincha, Brasilia

Која репрезентација ќе се пласира понатаму?


  • Вкупно гласачи
    46
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Мислам муабетиве со лесни, тешки, среќни, несреќни натпревари ви се елтен безвезе. Според досега прикажаново, Франција заслужува да биде минимум во полуфинале.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Сва среќа па Бразил и Ѓерманија имаа убер тешки противници. :свиркам:
А бе види не го негирам јас квалитетот на Аргентина и на Франција ама реално гледано Мексико,Хрватска,Чиле, Гана Португал и Сад се поквалитетни противници од Нигерија,Босна,Хондурас, Иран и Швајцарија.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Франција по дифолт не ги сакам и секогаш сум навивал против нив, ама овие деца што ги има склопено и донесено Дешамп на ова СП се свака час! Делуваат јако, желни се за игра и добар дел од нив владеат јака техника. Додај ги на овие уште Рибери и Насри .. Пффф добиваш страва екипа!

3 ствари само да кажам:
- Бентнер за Жиру, е Ибрахимович. Двојна утка му беше поставеноста на Дешамп, со Бензема на крило а тоа дрвото како шпиц - Напред ништо не направија, а назад им фуреше од левата страна. Среќа Нигерија денес беше во прашање и не ги кошташе скапо
- Валбуена е еден од најпотценетите играчи во ФРА. Човекот има скоро 30 и не ми се верува дека заглави цел живот во Марсеј :facepalm:. Вреди да посегне некој асален тим да го купи летово, има во него уште фудбал
- Гризман и Погба се идните фантазери на ФРА (y)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Колку само слаби судии има светсково е нешто траги комично..
Многу очекував од Франција денес,незнам вие повеќето што сте гледале што викате дека заслужено и такви ствари,ама Франција играше цели 15 минути како што се навикнавме да ја гледаме,премногу слабо.. :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Франција всушност е држава со најмногу победени војни. Американски вицови. Извини Рики.
Богами да..ете се гледа по земјите во светот сите поранешни колониии француски зборваат, па дури и во Македонија се учи францускиот, сигурно ги сомелиле Англичанитте,Шпанците,Португалците каде само во нивните земји си го зборваат јазикот
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Богами да..ете се гледа по земјите во светот сите поранешни колониии француски зборваат, па дури и во Македонија се учи францускиот, сигурно ги сомелиле Англичанитте,Шпанците,Португалците каде само во нивните земји си го зборваат јазикот
Лош ти е сарказмот кога грешиш. За колониите си утка зошто поголемиот дел од Африка збори француски, Канада половина е француска, половината острови во Тихиот Океан, државата Луизијана била француска ама ја шитнале на Американците и др. А тоа не е битно, кога најголемиот војсководец во Европа е французин. Ама тоа е за друга тема.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Лош ти е сарказмот кога грешиш. За колониите си утка зошто поголемиот дел од Африка збори француски, Канада половина е француска, половината острови во Тихиот Океан, државата Луизијана била француска ама ја шитнале на Американците и др. А тоа не е битно, кога најголемиот војсководец во Европа е французин. Ама тоа е за друга тема.
Повеќето афрички земји беа англиски колонии да те потсетам..за Канада и Америка англичаните и французите 5 века водеа битка и знаеме кој има повеќе влијание и каков јазик пред се се зборва во тој дел од Америчкиот континент..Германија во WW2 само за еден месец ја освои Франција, а нивниот најголем војсководец беше најголем женкар..Французите секогаш биле џентлмени и не ги интересирале воени битки..ова во друга тема ама дека Франција била држава со најмногу освоени битки и војни е најсмешно нешто што сум прочитал
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Повеќето афрички земји беа англиски колонии да те потсетам..за Канада и Америка англичаните и французите 5 века водеа битка и знаеме кој има повеќе влијание и каков јазик пред се се зборва во тој дел од Америчкиот континент..Германија во WW2 само за еден месец ја освои Франција, а нивниот најголем војсководец беше најголем женкар..Французите секогаш биле џентлмени и не ги интересирале воени битки..ова во друга тема ама дека Франција била држава со најмногу освоени битки и војни е најсмешно нешто што сум прочитал
Ти си учел некогаш историја или онака си тропаш глупости амерички и англиски? Зашто имаш сериозен кец од мене, а гледам дека и РикиИсторичарот истото го мисли како мене. :D Нема везе, ова е тема за фудбал.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Повеќето афрички земји била англиски колонии, пола-пола беа, дај бре научете малце, а во Канада најразвиената провинција Квебек е чисто француска, а францускиот е официјален јазик на цела територија на Канада, чисто да појасниме некои факти.

А зошто Германците за два месеца ја освоиле франција во вт.св. војна тоа не е за ова тема и така сме офтопик и сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom