Фото хумор и интересни фотки!

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Не знам какви продуховени мемиња мислиш дека постираш, но крајно време е да научиш што е тоа несебичност, човечност, социјална и општествена одговорност... Не знам од кое јутјуб видео си ја добил целата експертиза за ковид-19, но живееш во општество кое во моментот не бара ништо повеќе од тебе тука само да носиш маска, ама и тоа било многу тешко. Во други времиња општеството бараше голи, боси, прегладнети и преморени да војуваат со години, ама носењето маска било тешко... И ако си многу силен и тебе не ти треба маска, тоа го правиш за нечија мајка/татко/баба/дедо... А ако сметаш дека целиот свет е луд и дека вирусот не постои/не е опасен, отиди на клиника да волонтираш некој ден, по првата црна вреќа што ќе ја видиш ќе предеш како маче.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
592
Поени од реакции
2.438
Не знам какви продуховени мемиња мислиш дека постираш, но крајно време е да научиш што е тоа несебичност, човечност, социјална и општествена одговорност... Не знам од кое јутјуб видео си ја добил целата експертиза за ковид-19, но живееш во општество кое во моментот не бара ништо повеќе од тебе тука само да носиш маска, ама и тоа било многу тешко. Во други времиња општеството бараше голи, боси, прегладнети и преморени да војуваат со години, ама носењето маска било тешко... И ако си многу силен и тебе не ти треба маска, тоа го правиш за нечија мајка/татко/баба/дедо... А ако сметаш дека целиот свет е луд и дека вирусот не постои/не е опасен, отиди на клиника да волонтираш некој ден, по првата црна вреќа што ќе ја видиш ќе предеш како маче.
Ja nisam iznosio nikakve znanstvene radove o Covidu dal je stvaran il nije ili bilo kakve teorije zavjere...
Ovaj dio Foruma je podtema "HUMOR" jedna od vrsta humora je satira ili ironija ili sarkazam i ne mora značiti da sve što se objavi da je to baš moje mišljenje... Dakle na ovom djelu Foruma se ne objavljuju znanstveni radovi iz Medicine ili neke znanstvene discipline... Ako misliš da sam nekog uvrijedio svojim postom obrati se Adminu stranice da me banuje!
Lijep pozdrav...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Не знам какви продуховени мемиња мислиш дека постираш, но крајно време е да научиш што е тоа несебичност, човечност, социјална и општествена одговорност... Не знам од кое јутјуб видео си ја добил целата експертиза за ковид-19, но живееш во општество кое во моментот не бара ништо повеќе од тебе тука само да носиш маска, ама и тоа било многу тешко. Во други времиња општеството бараше голи, боси, прегладнети и преморени да војуваат со години, ама носењето маска било тешко... И ако си многу силен и тебе не ти треба маска, тоа го правиш за нечија мајка/татко/баба/дедо... А ако сметаш дека целиот свет е луд и дека вирусот не постои/не е опасен, отиди на клиника да волонтираш некој ден, по првата црна вреќа што ќе ја видиш ќе предеш како маче.
Aj be ne tuku go tupi i tuka, imas specijalno otvoreni temi za virusot bas za toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom