Фото хумор и интересни фотки!

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.319
Поени од реакции
57.020
Па не е баш така лабаво.

Хитлер спремал инвазија врз Швајцарија. Официјално им ја гарантирал неутралноста, но неофицијално прилично ја мразел швајцарската држава.
После Франција, барал план за инвазија од генералите. Планот бил изготвен и требало пред СССР да се случи, но: Британија, Југославија, Грција...се случиле, па рекол - ај после СССР.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
816
Поени од реакции
520
Каков хумор, каква интересна слика секоја чест. Сите слики што ти се за корона ти се цепажа. Дали знаеш дека муслиманските жени меѓу себе не ги носат фереџињата/бурките? Дали знаеш дека постојат и мажи во Иран кои воопшто не носат ни едно ни друго?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom