Фото хумор и интересни фотки!

Член од
12 март 2009
Мислења
12.117
Поени од реакции
6.078


ова е по далматински диалект ( со конотаација на нивната поврзаност во власта и неписмен кадар на државни јасли), н.пр. како да го напраиш кај нас на галички
Автоматски споено мислење:не знам овој десно зашто е во бело :cool:
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
27.280
Поени од реакции
32.305
ова е по далматински диалект ( со конотаација на нивната поврзаност во власта и неписмен кадар на државни јасли), н.пр. како да го напраиш кај нас на галички
Важи. Иди кажи им на тие од Истра дека зборат далматински.

Нас ни личи на далматински диалект, ама не е.
 
На врв Bottom