Фото собиранки

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Јас не сум задоволен се мислев дали да одам ради тоа што го пиша Ејсид, и така испадна. Ништо неможеше да се види за разлика од првата собиранка кога бевме. Јас неуспешен обид имав ради тоа што месечината даваше голем сјај и речиси да не се гледаше ништо. Едино од месечината извадив:
IMG_5416.jpg

@Lu
Кој бевте вие? Со цитроенот или тие двете коли после што дојдоа ? Едната тојота хибрид што беше? :D
 
L

Lu

Гостин
@Lu
Кој бевте вие? Со цитроенот или тие двете коли после што дојдоа ? Едната тојота хибрид што беше? :D
Со црниот Лансер :) али бидејќи е низок, ќе закачеше на камењата, па затоа малце подолу на паркингчето мало го паркирав.

И ти ли беше на Козјак ? :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Бев бев, не знам на кое место точно сте биле, јас бев на местото кај што бевме првиот пат, кај таа една куќарка на патот што е карши. Имаше 4 коли паркирано и така малце гужвичка си беше. Башка не бев ни 40 минути таму, ради тоа што немаше што да се слика и бев ултра кратко и тенко облечен па смрзнав исто како минатиот пат :D
 
L

Lu

Гостин
Бев бев, не знам на кое место точно сте биле, јас бев на местото кај што бевме првиот пат, кај таа една куќарка на патот што е карши. Имаше 4 коли паркирано и така малце гужвичка си беше. Башка не бев ни 40 минути таму, ради тоа што немаше што да се слика и бев ултра кратко и тенко облечен па смрзнав исто како минатиот пат :D
Епа таму ми беше колата паркирана кај куќарката, ако виде црн Лансер (со спојлер, со издув, затемнети стакла) тоа беше мојот :)

Иначе околу 21:30 беше кога стигнавме, а 00:30 се вративме.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Не сум заприметил, нема везе ја бев со уште еден дечко на срединката, ако имате некој фотки пуштајте тука да видиме :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Не сум заприметил, нема везе ја бев со уште еден дечко на срединката, ако имате некој фотки пуштајте тука да видиме :)
Кога дојдовме имаше двајца што сликаа лево од минатиот пат, во темницата не видов добро, и намерно одевме без светло за да не сметаме на долга експозиција....на поминување кажав здраво и се стациониравме на истото место како и минатиот пат со @Acid .....сликав со идиотче така да нема добри слики....имаше 3 големи метеори, но не успеав да ги фатам бидејќи пробав да направам тајмлапс ама на погрешна страна[DOUBLEPOST=1407830979][/DOUBLEPOST]@Комита Ултрас
IMG_1479.JPG

можно е да си на оваа неуспешна слика[DOUBLEPOST=1407831221][/DOUBLEPOST] IMG_1491.JPG

Една од ретките неразмачкани слики .....на идиотчето можам да го држам шатерот отворен само 15 секунди :([DOUBLEPOST=1407831295][/DOUBLEPOST] IMG_1505.JPG

Дрвото на @Acid е сеуште таму[DOUBLEPOST=1407831470][/DOUBLEPOST] IMG_1461.JPG

направено од рака додека ја чекав екипата.....од статив можеби ќе излезеше многу подобро :(
 
Последно уредено:

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
DSC_0316.jpg
Еве и од мене, малку кропирано, толку може мојот објектив.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Со идиотче тешко дека ќе излезе саглам слика... Треба апарат со мануелни команди, да намалиш ISO и да ја затвориш блендата (за да ти испаднат ѕвездите и месечината во фоукус) на мин. f9... :)

Мило ми е што сте поминале убаво. Дај набацете уште некоја фотка ако имате :)
 
L

Lu

Гостин
Мило ми е што сте поминале убаво. Дај набацете уште некоја фотка ако имате :)
Па и за верерва се договараме да ја повториме дружбата, па ако вечер си слободен, дојди и ти :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Има мануелни команди, ама ограничувањата се тие... f8 и максимум 15 секунди отворен шатер. Е сега имам еден фирмвер кој може да го држи отворен шатерот до 60 секунди, ама никогаш немав доволно време да го расчепкам подетално[DOUBLEPOST=1407833346][/DOUBLEPOST]Месечината вечер изгрева во 21:51 па може да се слика кога е најблиску до хоризонт...тогаш е визуелно најголема
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206

Kajgana Shop

На врв Bottom