Фото натпревар No.105 Тема: Улични пазари -> ПРИЈАВУВАЊЕ

Дискусија во форумот 'Фото натпревари и игри' започната од коцка, 16 април 2018.

 1. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.463
  Допаѓања:
  4.950
  Оваа @bijons страв ми внесе па отварам една тема ко што треба :P

  Сите сме биле на пазарче, случајно или намерно, сме прошле и сме фотнале по некоја пиперка патлиџан или некое чудно овошје. Покажете ми ги сликите од тие интересни пазарџиски моменти

  [​IMG]
  бест френдс форевр
  by коцка on Кајгана форум  ЗА СИТЕ НОВИ УЧЕСНИЦИ: еве ви ги правилата, прочитајте ги и бујрум, учествувајте!
  https://forum.kajgana.com/threads/Правила-за-Кајгана-фото-натпреварите.72374/
   
  Последно уредено: 16 април 2018
  На Patience, bijons, AceCaleb и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Medley

  Medley

  Член од:
  21 јуни 2013
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  41
  На ElMacedonio'98, bijons, AceCaleb и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.911
  Допаѓања:
  3.032
  На bijons, Петра П., Saladin и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.064
  Допаѓања:
  11.913
  [​IMG]
  --- Споено дупло мислење, 16 април 2018 ---
  [​IMG]
  10011
  by Anco on Кајгана форум
   
  Sungerot Bob, bijons, krkac и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.463
  Допаѓања:
  4.950
  Анчо!!! Ми рекоа дека више никој не ги продава!!! Кај ги најде?
   
 6. Pance24

  Pance24 Мариовец

  Член од:
  26 август 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  92
  После плоштадот за накај бит пазар.
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.064
  Допаѓања:
  11.913
  ова масиче го сликнав лани на Матка....Имам една тема постирано тука ПОСЛЕДНИОТ ШЕЌЕРЏИЈА ВО МАКЕДОНИЈА - најди ја и прочитај ја.
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Rickyyy

  Rickyyy

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  567
  Допаѓања:
  680
  Офтопик....сите пари од детството ми отидоа во овие. Ги имаше секаде порано.
  Сега ги има на плоштад и кај бит пазар чат пат кај уличниве продавачи.
  Знам ги имаше и во чаршија ги гледав скоро кај таа продавницата за бонбони и слатки.

  Толку години поминаа и никако не им се најадов. Меракот не умира... :D
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 9. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.463
  Допаѓања:
  4.950
  Ќе го уценувам маж ми да ми ги прави :cool:
  Офтопик...неаме модератор да не контролира ЈУПИ ЈУПИ ЈЕЕЕЕЕ:pos:
   
  На Sungerot Bob и Rickyyy им се допаѓа ова.
 10. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.700
  Допаѓања:
  2.754
  :sakasuste:..... :D
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 11. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.463
  Допаѓања:
  4.950
  wanna be модератор, пф :coffee:
  --- Споено дупло мислење, 18 април 2018 ---
  wanna be модератор, пф :coffee:
   
  На bijons му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.700
  Допаѓања:
  2.754
  Klin, Rickyyy, krkac и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Rickyyy

  Rickyyy

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  567
  Допаѓања:
  680
  Зошто мора се на сила и со уцена да биде? Кажи му со убаво на човекот...
  Ццц...жени... :D :pos:

  :oftopik::icon_lol:
   
 14. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.463
  Допаѓања:
  4.950
  за побрзо!!!! цццц мажи....никад не сфаќаат

  него доста мрчиш дај фотка!
   
  На Rickyyy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.763
  Допаѓања:
  1.746
  [​IMG]
  Almost like Diagonally
  by Петра П. on Кајгана форум - незнам колку е соодветна Ама нека стои. Мал туристички пазар сред центарот на Прага. Многу производи ..од храна до разни тракатанци..и по некој загубен турист...
   
  Saladin, bijons, krkac и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: