Фото натпревар #92 - #105 Тема: "Во изградба" - Пријавување

Дискусија во форумот 'Фото натпревари и игри' започната од AceCaleb, 4 декември 2017.

 1. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.358
  Допаѓања:
  6.898
  Ова е според нашиот календар 92ра, а според на @коцка календарот 105тата тема. Не знам ништо јас нејзе прашајте ја :D

  Проверив нема ваква тема. Не е нешто многу атрактивна, ама битно се гради :pos:
  Поентата е да се стави слика од нешто што е нецелосно т.е. е во тек на изработка и изградба. Дали е тоа куќа, зграда, некаков деловен објект, улица или било каква градба каде сеуште има скелиња, шипки, мајстори или што и да е. Битно да прикажува процес на изградба.

  Пријавувањето на фотографии стартува од сега до Недела 10ти Декември на полноќ. Штом се влезе во Понеделник пријавувањето не важи.

  Градбава не знам што ќе биде, се наоѓа до Хубо маркет кај Александар Палас.

  [​IMG]
  Во изградба
  by AceCaleb on Кајгана форум
   
  На Classic Rock Fan, Jas. и Saladin им се допаѓа ова.
 2. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  6.878
  Допаѓања:
  11.464
  URL=https://forum.kajgana.com/gallery/photos/3891/][​IMG][/URL]
  3891 by Anco on Кајгана форум
  кога беше најзагадено и магла и студ во - и кога имаше повик да не се работи надвор на отворено,за овие сите 60 - годишнаци тоа не важи,се слуша зборот на шефот . Н.Лисиче и поставување на довод - парновод.
   
  На bijons, Anon и AceCaleb им се допаѓа ова.
 3. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.284
  Допаѓања:
  4.730
  Ако глеаме реално кој натпревар е ни 92ри не е:coffee:
   
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.566
  Допаѓања:
  1.078
  На Classic Rock Fan, dobramuzika, Sungerot Bob и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  1.710
  94 e. :D
   
 6. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.358
  Допаѓања:
  6.898
  Си лупале рандом бројки кој како стигне :pos: Ај лет кога ќе се врати ќе се среди ова вајда :)

  Од Јануари најубаво е да се почне од 1 а да биде наведена и тековната година и така за секоја година да се бројат одново натпреварите, па секоја година од 1 да се почнува до брoјката до која ќе се стигне. Чисто малце посредено да е и да не се иде до плус беконечност со бројки и да се утиња.

  Фото натпревар 2018 #01 Тема: ....
  Фото натпревар 2018 #02 Тема: ....


  па после за наредната година пак од 1

  Фото натпревар 2019 #01 Тема: ....
  Фото натпревар 2019 #02 Тема: ....

  итн.   
  Последно уредено: 5 декември 2017
  На коцка и Saladin им се допаѓа ова.
 7. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.284
  Допаѓања:
  4.730
  Партибрејкер
   
  На Acohipmk и AceCaleb им се допаѓа ова.
 8. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  1.710
  На bijons, Klin и AceCaleb им се допаѓа ова.
 9. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  1.669
  Допаѓања:
  1.105
  [​IMG]

  Majestic Princess at Shipyard by Klin on Кајгана форум

  П.С Оригиналната е 5344x4008 7,94mb и не можев да ја прикачам, а не би требало да биде проблем.
   
  На Saladin, AceCaleb и Петра П. им се допаѓа ова.
 10. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  991
  Допаѓања:
  379
  [​IMG]
  10973
  by UpperCut on Кајгана форум
  Вечната градба. Не е во изградба ама немам друга :) Со стариот телефон ми е сликана малце е послаба резолуцијата
   
  На Classic Rock Fan и AceCaleb им се допаѓа ова.
 11. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  1.710
  Допаѓања:
  1.685
 12. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  17.845
  Допаѓања:
  12.213
  ,,,,e sega vaka li trebalo ,,,),,,,,,koskite na gradbata,,,

  [​IMG]
  ,,,koski,,
  by shutrak on Кајгана форум
   
  На bijons и AceCaleb им се допаѓа ова.

Сподели преку: