Фото натпревар #371 - ВОДА

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
Заедничка тема на коцка и @ekstrakt
Вода, во било каква форма, големина и боја, значи од чаша вода, нечиста загадена река, до сино прњкрасно море
Бујрум!

IMG_4208.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Прегледај го приврзокот 421567
Ajvalik 1993, plaza na hotel Cirih, sinot imashe 10 godini
Hotel Bazel beshe, sum zabrail...imashe vo pesokot na mala dlabochina parchinja od amfori, a I celi pomali stomni ...vo ribarskoto selo Bandirma, ribarite so mreza I caklja izvadia cela pomala antichka amfora I ja prodavaa na plazata 60$..Jas site grla od golemi amfori gi ostaiv vo hotelot, samo donesov vo Skopje edna cela mala stomna..
I
 

Kajgana Shop

На врв Bottom