Фото натпревар #300 - Рефлексија

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.291
Поени од реакции
35.818
Се одлучив за фототема „Рефлексија“, што би било отсликување на предметот на фотографирање на друга површина како огледало, вода или било која сјајна површина која би можело да ја даде рефлексијата, конкретно моја рефлексија е на стакло од пикапче автомобил.

IMG_1857.JPG

фотографиите да бидат поставени заклучно со понеделник, за да вторник, среда и четворток (три дена да се гласа), а во петок победникот да постави нова фототема!

...па, повелете постирајте ги вашите рефлексии, да видиме која би била најнеобична!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.291
Поени од реакции
35.818
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.291
Поени од реакции
35.818
... мене не ми правите инат, оти ја отворив јас темата, работата да ја испочитувате супермодераторката која го модерира ова катче, па да придонесете барем со нешто, а не само кога имате интерес да и' се жалите на ЛП и мјау мјау, а ваму подршка на подфорумов или подтемава никаква!

...ќе чекам уште некоја фотка ако се постави до ручек, после ќе се затвори фотонатпреварот и ќе се гласа!

П.С
толку тешко една рефлексија да направите, а бе ако треба ќе плукнам и од плуканицата ќе фотнам отсликување, чест на коцка да направам, ејјјј! :smirce:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.904
Поени од реакции
11.309
Не ми е јасно, задолжително е да се учествува натпреваров?
Кој колку можеш, се пријавил.

а бе ако треба ќе плукнам и од плуканицата ќе фотнам отсликување,
Натпреваров нели е за малку "по-професионална" фотографија?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.291
Поени од реакции
35.818
Не ми е јасно, задолжително е да се учествува натпреваров?
Кој колку можеш, се пријавил.
Натпреваров нели е за малку "по-професионална" фотографија?
... не е, таман работа, со сила убајна не ја бидува, ама јас така сум воспитана, ако некој те тагне, реагирај или пиши нешто „не знам“ , „ не можам“, „ на Марс сум“...итн, на други подфоруми каде се други модератори како знаат да постават и песна и филм и книга каде се тагнати, зш и овде да не постават, не можат со мобилка да сликнат некоја бара со вода и рефлексија или нема вода никаде?
ај да заврне ачири бачири бу :vozbud:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.904
Поени од реакции
11.309
... не е, таман работа, со сила убајна не ја бидува, ама јас така сум воспитана, ако некој те тагне, реагирај или пиши нешто „не знам“ , „ не можам“, „ на Марс сум“...итн, на други подфоруми каде се други модератори како знаат да постават и песна и филм и книга каде се тагнати, зш и овде да не постават, не можат со мобилка да сликнат некоја бара со вода и рефлексија или нема вода никаде?
ај да заврне ачири бачири бу :vozbud:
Е сега сите 150 тагнати души ке ти одговорат со " не знам“ , „ не можам“, „ на Марс сум“...итн,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom