Фото натпревар #294 - тема: Вашата Новогодишна трпеза

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.534
Поени од реакции
34.686
Еве ја темата на членот y2k кој не е во можност од технички причини да ја отвори, па ете мала помош, инаку за темава доколку некој ќе ја дочека Новата 2023 во ресторан или вон домичка, тогаш се прифаќа и „Вашата“ Новогодишната трпеза на самиот Новогодишен дочек во ресторанот или каде и да е на друго место.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.223
,,,i sho sea,,,ke se glasa po sistem na vkus i miris,,,nekoj saka chajna nekoj kulen,,,drug e za sarma ,,,tret za svinsko pa za kashkaval ili bieno sirence,,, :facepalm: :ROFLMAO:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
,,,daaaa ti si stranski aparat od eu , a nie so domashnive sho da praime,,, :) :ROFLMAO: :facepalm::Кезец:
Јас спремив руска и сега се мислам дали кифлички или погача да правам. Ова мој скромен придонес како сајд диш за биф велингтонот што ќе го спрема свекрва ми. :icon_lol:

(се надевам ме разбра што сакам да ти кажам :D )
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.534
Поени од реакции
34.686
...ама ошто се оптоварувате, нека работа фантазијата, може дел од трпеза, може само делот на пијалокот или ќошот каде се наместени колачите или сако аголот од трпезата со ете дел од погача, може од висина надоле да се фотне како минијатура цела трпеза, значи не буквално да се фотне цела трпеза, не одбираме најдобра наместена новогодишна трпеза, туку само да се долови парче од таа трпеза на која вечерва седите и ја дочекувате 2023,

... инаку во Етиопија Нова Година се дочекала во септември и сега кај нив е 2015 година :D замислите идеме во Етиопија и сме 8 години помлади, а некои пак што ќе иде на дочек на Нова година, а има само 24 години дали тоа значи таму ќе биде сеуште малолетен и не ќе смее да пие алкохол ниту да вози автомобил? :vozbud:

Јас сум грипосан, и прв пат ќе бидам дома, но без трпеза. Други бриги имам сега...
...колега, со лесно да помине тоа што требало да биде (y)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.534
Поени од реакции
34.686
...поради Виша сила, оправдано е да се продолжи натпреварот за поставување на фотографии од новогодишната трпеза до утре (вторник) 03.01.2023 навечер, после идеме со гласање набрзака за ден два до новата фототема!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom