Фото натпревар #289 - Alphabet Photography

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.672
Поени од реакции
13.007
Темата е супер креативна!!!! Побарајте букви и зборови околу вас! ќе се изненадите колку ги има, а не ги приметуваме :)

Продолжуваме на тема светлина и правилата за оваа недела се да знаете што осветлување сте употребиле: фронтално, странично или позадинско осветлување. Мислам дека не треба многу објаснување кое какви светло е па одиме со мини пример

Screenshot 2022-11-23 at 12.48.20.png
фронтално, странично, позадинско


по барање на @Vespertine задржете се на текстурата и амбиентот

Screenshot 2022-11-23 at 12.51.57.png .
Screenshot 2022-11-23 at 12.57.28.png

Screenshot 2022-11-23 at 12.52.06.png


ИМАМЕ ПРОМЕНИ ВО ПРИЈАВУВАЊЕТО И ГЛАСАЊЕТО!!!!
- Пријавување од среда до недела, со надеж дека ќе нема закаснати пријавени
- Гласање понеделник и вторник
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.672
Поени од реакции
13.007
Толку многу липам и ме повредивте, како не ви е срам!
ај дека не можете да ставите сто коментарибез ниедна фотка
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.815
Поени од реакции
9.613
Толку многу липам и ме повредивте, како не ви е срам!
ај дека не можете да ставите сто коментарибез ниедна фотка
Повели сонце. :smirce:

Буквата О како округла пита со месо.
20221109_122912.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.874
Поени од реакции
11.791
Искрено...ја барав сликата низ фолдери од една плажа, каде имаше туш во форма на буквата ,,Г,,...но не ја најдов таа слика
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
15.216
Поени од реакции
15.771
Дали знаеш бар какво осветлување е ова кога веќе не сакаш да си креативен? :)
Ova ako ne e kreativnost, neznam sto e tuku nejse neznam kolku se razbiras od tehnika no tuka so osvetluvanjeto malce zafrknato e. Ajde ke recam kombinirano, stranicno( tavansko vo slucajot ) i pozadinsko od televizorot posto toj koristi soopstveno pozadinsko osvetluvanje ( back lighting vaka postrucno ).
P.s kako na predavanje da sum i profesorkata me ispitva za 6, da me pusti, takvo e cuvstvoto :D .
Drugo so te interesira, so marka televizorot e ?
 

Red Zurla

Psycho Killer
Член од
29 јули 2021
Мислења
2.776
Поени од реакции
6.344
Ova ako ne e kreativnost, neznam sto e tuku nejse neznam kolku se razbiras od tehnika no tuka so osvetluvanjeto malce zafrknato e. Ajde ke recam kombinirano, stranicno( tavansko vo slucajot ) i pozadinsko od televizorot posto toj koristi soopstveno pozadinsko osvetluvanje ( back lighting vaka postrucno ).
P.s kako na predavanje da sum i profesorkata me ispitva za 6, da me pusti, takvo e cuvstvoto :D .
Drugo so te interesira, so marka televizorot e ?
Може само сака да те преслуша ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom