Фото натпревар #288 - временски појави

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
фотката во порака ми беше пратена претходно, за твој ќеиф другите нема да учествуваат во натпреварот. Важи? <3 тоа се @Filip Telford @bijons и @pain_killer така @мкд владе ?
... ако е до мене, јас не се лутам, неколку дена ја барав мојата фотка низ фолдерите, никој не ми е крив што каснам, така да не мора да учествувам, правило си е правило до четворток требаше, а денес петок и тука нема лутиш, владе е во право да забележи!
...инаку јас би предложила тајмингот да се помести, во викенд да се постира фотка, а не во викенд да се гласа, да се гласа преку недела тогаш сите не сме баш слободни, а викенд секој како послободен може да побара и направи добра фотографија и да ја постира за фото натпревар!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
... ако е до мене, јас не се лутам, неколку дена ја барав мојата фотка низ фолдерите, никој не ми е крив што каснам, така да не мора да учествувам, правило си е правило до четворток требаше, а денес петок и тука нема лутиш, владе е во право да забележи!
...инаку јас би предложила тајмингот да се помести, во викенд да се постира фотка, а не во викенд да се гласа, да се гласа преку недела тогаш сите не сме баш слободни, а викенд секој како послободен може да побара и направи добра фотографија и да ја постира за фото натпревар!
да биде пријавување од среда до недела на пример? моит :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
да биде пријавување од среда до недела на пример? моит :)
не до недела...туку со се' недела, а гласање ќе се тера понеделник, вторник кога сме позафатени затоа со фотките касниме, ај утре ај утре и отиде терминот,
... вака петок сабота недела на тенане фотки ќе се постира, сите сме дома, сите викенд некогаш идеме на прошетка, па ќе се фотне тазе момент!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
не до недела...туку со се' недела, а гласање ќе се тера понеделник, вторник кога сме позафатени затоа со фотките касниме, ај утре ај утре и отиде терминот,
... вака петок сабота недела на тенане фотки ќе се постира, сите сме дома, сите викенд некогаш идеме на прошетка, па ќе се фотне тазе момент!
да де тоа мислоев, до недела на полноќ :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
да де тоа мислоев, до недела на полноќ :)
...па да, ете денес петок, утре сабота, недела ние па ќе гласаме никаква активност во фотографирање, па во понеделник ќе се зададе тема и почнува работна недела и опа цупа денес зафатени, утре зафатени, отиде тајмингот за постирање, мое мислење нормално, мислам другите не знам како ќе предложат, ама јас ја согледувам причината на „каснењето“! :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
фотката во порака ми беше пратена претходно, за твој ќеиф другите нема да учествуваат во натпреварот. Важи? <3 тоа се @Filip Telford @bijons и @pain_killer така @мкд владе ?
So e do mene kocke, ako sakas i od idniot mesec stavi fotografii. Mene dvojni arsini mi smetaat, posebno koga ke si gi zaobikoluvate pravilata koi sami si gi postavuvate :mad: .
Jas sum tuka za zabava, tepanje vreme, Vie insistiravte na serioznost, podignuvanje na kvalitetot itn itn itn.
A i sto ima vrska kolku se imaat prijaveno znajni i blagonadezni fotografi so prenajubavi fotografii, so izbalansirani kontrasti, svetla i agli, jas sevezden za tebe ke si glasam , taka da ne mi menva mnogu ;).
P.s i da si stavis print screen od porakata , so data so se da se gleda, za avtenticnost de, kolku e toa prethodno :sneaky:.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
... конкретно бев кај аквадуктот, правев фотки кога од никаде се створија облаци над Стајковци, тој фолдер го барав со слики, ама не го најдов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom