Фото натпревар # 285 - тема: Зимница

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
на сите натпревари јас учествував со нешто лично, мое или јас сум го направил:појачалото во ,,технологија,,....во ,,овошје,, моие јаболка кои лично сам ги берев, во ,,сцена од хорор филм,, сам монтирав нешто набрзина...а кога темата беше околу природа или знаменитости секогаш постирав нешто наше македонско.
Ич не ми беше целта да постирам фантастични слики на пример од Парга , Сивота или слични инстаграм фалење дестинации
Многу пати не сум ја одбирал најдобрата фотографија, туку таа што има нешто поисконско во нејзе
Но вероватно треба да се променам....бидејќи сум мањина овде,а плус сум 2:1 према сите во најмала рака(во години), па....
...ама што сега, ај што сум крива што се уште немам дома зимница, се уште сум на тазе јадење, па што да фотнам? ете во име на колегијалноста отиднав во маркет да фотнам делот со зимница, позади мене дојде еден батка со беџ кххх кххх ...се извинувам забрането е фотографирање, ама ...јас се извинувам ми треба за фото натпревар нема смисла ѓоко ќе ми се налути :) не може, не може кажете му на ѓоко дека не ве пуштив! :toe:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
ееееееееееееееееееееееееееееееееее најдов краставички тегла!:brlav:
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.553
@gjoko-mkd izdrzi, so tebe sum. Ostaj i ti ovie modernive.
Прегледај го приврзокот 348918
Автоматски споено мислење:


Inaku ke ne rasturese so sliki od tursijata so ja spremi za zimata . Onaka vo vizba naredeni tegli, belezani kao ajvar, ljutenka, pipercinja ljuti i blagi posebno, kornisoni, karfiol so morkovcinja i nekoj zelen domat. Vo pozadina bureto so kominjak i niza od suseni piperki. Nad regalot dunki i slatko od smokvi :cautious:.
Pa i @Agda Beata da i tekni da presrami i da ne se ponasa ko naturalizirana islandgjanka pa da opni edna slika so suseni haringi onaka nanizani ko piperki, pa tegla so meso vo tegla ,normalno od ajkula i toa od tie smrdenite koi gordo gi spremila za mazeto posto ljubov, baska domakinka i tegla ajvar od stari kraj koja si ja zela sega ko bese tuka dolu. I taka sramezlivo da nazira nekoe sise komova i domasno laceno od lanskata berba.
имам тегли ајвар и лутенка, имам тегли пиперчиња, имам гајби вино, ракии,имам везени пиперки…ама не сум таму бре! Во деуга дежава сум и евњ барав и иам слика само од црешиве :(
Многу тапа плус
E6B68E19-FA54-48C9-A2AF-07EAEC59848D.jpeg


иам поише алкохолна зимница ја јбг :P
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.553
Јас ќе бидам поприсутна тука после среда. Сакате да продолжиме со пријавување? Сакате да се смени тема? Да гласате?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
...мој предлог е владе да отвори нова тема, ако Једах се сложува! :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Ај некој нека стави нова тема...прв качам слика....:toe:

Нема смисла да се гласа за 1..2 фотографии
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.553
Се пријавивме 4ца, ти бараш нива тема, владе сака да победи за нива тема, јас сум модератор и нема смисла @bijons дава нива тема оп стоп!
Автоматски споено мислење:

Ниви у глаава ми се вртат
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.177
Се пријавивме 4ца, ти бараш нива тема, владе сака да победи за нива тема, јас сум модератор и нема смисла @bijons дава нива тема оп стоп!
Автоматски споено мислење:

Ниви у глаава ми се вртат
I se samo zatoa sto na nekoj im e ispod cest da kazi deka doma imaat ili pravat zimnica.
Sve gospozi i gospoda tuka na forumot.
Setiv jas deka sum zalutal vo elitata ali aj :toe: .
Автоматски споено мислење:

@Corvus i od tebe ne vidov slika postirano.
Ajde slednata tema se nadevam ke bide humusot koj vi ostavil dovolno vpecatok za da go ovekovecite so slika ili tamu nekoe za nas prostata raja egzoticno jadenje koe go jadite sekoe sabajle, onaka kako nie leb so margarin sto jadime. I posebna so majonez.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom