Фото натпревар #270: Книги

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
3.471
Поени од реакции
13.795
Продолжуваме со интерфорумските мешап теми. Агде посвети тема за готвачите, а мојата е посветена на библиофилите на форумов :love:

Сликаме книги, корици, страници, пишан збор, како читаме по плажи, возови, и паркови. Пишете по нешто и за книгите ако сакате, ако ве мрзи не мора.

Пријавување до четврток до полноќ, и така. Ќе постирам и јас фото у текот на неделава.

:backa:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.489
Поени од реакции
12.622
Исто така би спомнала дека не е натпревар кој што чита и не победува книгата, туку фотографијата :) значи нека биде естетски издржана фотографија на книга


П.С. @Corvus почнува :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.612
Поени од реакции
23.954
Ех, со причина не учествувам на натпревариве ама ај 3та шанса.
Продукт фотографија за еден од омилените фотографи. Секој што е заинтересиран за макро/микро фотографија - Levon Biss е човекот со двете фантастични книги Seeds and Fruits (види подоле) и првата негова Microsculpture: Portraits of Insects. За книгата немам што да кажам освен дека содржи фантастични фотографии. Се пријавувам со првата, а следните се чисто само приказ што содржи книгата.

Фотографирано со Canon 5D Mark IV, 50mm на f/7.1 - ISO50. Користено е природно светло т.е. на зајдисонце со мал дифузер на прозор.

LevonBiss_SeedsAndFruits_Prodcut_06.jpg
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.550
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.665
Поени од реакции
11.354
Околу мојата слика:

татко ми (покојни) беше голем фан на класиката, и во својот работен век добар дел од својот буџет го трошеше на книги. Ги имам сите колекции на Достоевски, Толстој, Тургењев ...и многу други....и имам колекција за која би позавидил секој колекционер.Но...многу слабо имам читано од нив, вероватно од мојата наобразба техничките науки.

намерно не сакав да ставам слики од книги кои ги имам, но не сум ги ни отворил.....

техничката наука е мојот домен

ПС:Кој има желба за позајмување за читање може слободно да ме контактира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom