Фото-натпревар #257 Тема: Знаците на пролетта

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.740
Денес е првиот пролетен ден, па редно е да се означи со една тема. Поентата е да се фотографира еден симбол како цвеќе, ластовица евентуално, кукурек....битно е е симбол/предвесник на пролетта

Повторно од мојот двор....

20210313_134306.jpg

ПС. До Коцка....повеќе памти од мене...ако ја имам ставено негде оваа слика, кажи да ја смениме. Јас со меморијата не сум баш френдли...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.740
Коцка ако можи нека отвори гласање..не ги знам техниките околу линковите до сликите ....да не грешам нешто
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Коцка ако можи нека отвори гласање..не ги знам техниките околу линковите до сликите ....да не грешам нешто
Средено Ѓоко. Жалосно што од учество со 10+ фотки на натпревариве, стигнавме на едвај 5 :(
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Средено Ѓоко. Жалосно што од учество со 10+ фотки на натпревариве, стигнавме на едвај 5 :(
...за да има дружба на некоја тема мора да има некој кој ќе ја негува па макар се менувал како дежурен ,,во училница,, што беше тоа?
има тема за наслови кои биле во натпреварот, би ја продолжиле од бр. 211 не е напишано, ама е заклучена, потоа има тема да се коментира околу тековниот натпревар и фотографии:
...треба некој да коментира, ама ако го стори тоа еве да речеме јас ако напишам ќе се сфати како сеир, а други си пишуваат конкретно за свои фотки, а не да дадат критика за другите фотки да се отвори дискусија,
...и за крај ете како што јас заборавив залутајќи во други теми, а имав фотка за тука, треба некој барем (ете нека биде дежурниот кои отвара тема) да тагне неколку души за потсетување да дојдат навремено на темава и да постираат фотка,

...и друга замерка е да се научат сите да креираат тема за гласање, лесно е само не треба да се мисли дека е тешко, па обврската на друг, а кој ќе му покаже сите ние што знаеме да отвориме, така да ѓоко требаше сам да си отвори тема за гласање, се радувам кога доби тема за натпревар па ја отвори, а се разочарав што не отвори тема за гласање.
...ете мое видување зошто замре натпреварот!
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.740
Еве ја повикувам Коцка нека ми пиши во ПП како е начинот на поставувањето на линковите...и нема да има проблем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom