Фото натпревар #250 - Тема: Тишина

Член од
7 септември 2016
Мислења
13.467
Поени од реакции
22.406
IMG_9996.JPG

...среде Белата куќа, за време на состанокот со претседателот Никсон во просторија полна со новинари, фоторепортери, Маршал Тито запалил томпус (дебела цигара), иако било строго забрането пушењето во Белата куќа,
и сето тоа за време на напнатост меѓу САД и Куба, а Маршал Тито извадил еден томпус, кои ги снабдувал лично од Фидел Кастро (Куба):

- Господине Претседателе Тито ние овде во Белата куќа не пушиме! - му се обратил претседателот Никсон.
- Блазе си ви! - одговорил Тито продолжувајќи да си ја пуши дебелата кубанска цигара.

завладеала Т И Ш И Н А !

Никсон до крајот на состанокот веќе не ја спомнал забраната на пушењето во Белата куќа!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.583
Поени од реакции
11.115
Прегледај го приврзокот 320497

...среде Белата куќа, за време на состанокот со претседателот Никсон во просторија полна со новинари, фоторепортери, Маршал Тито запалил томпус (дебела цигара), иако било строго забрането пушењето во Белата куќа,
и сето тоа за време на напнатост меѓу САД и Куба, а Маршал Тито извадил еден томпус, кои ги снабдувал лично од Фидел Кастро (Куба):

- Господине Претседателе Тито ние овде во Белата куќа не пушиме! - му се обратил претседателот Никсон.
- Блазе си ви! - одговорил Тито продолжувајќи да си ја пуши дебелата кубанска цигара.

завладеала Т И Ш И Н А !

Никсон до крајот на состанокот веќе не ја спомнал забраната на пушењето во Белата куќа!
Да не одиме во офтипоик, ама морав да го ставам тоа видео...:pos:

ПС:само двајца ,,пушеле,, во белата куќа...второто презиме е Левински...:vozbud:
после 50-тата секунда
We do not smoke here in the White House – Lucky you!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom