Фото натпревар #242 Тема: водечки линии ГЛАСАЊЕ

оваа фотка!!!!


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Прегледај го приврзокот 316208

...ја гледам сликата на петра, лично не гледам ништо посебно од други слики кои се многу подобри за кои гласав,

Прегледај го приврзокот 316209

а инаку стилот на тинууу нинууу зона со страшна замислена хорор сцена повеќе ми изгледа фотката на виолетова, убедливо вон цивилизација, али ствар укуса и нормално пристрасност :toe:

... вака потенцирање на една фотка што не е токму на ова тема Ваууу (ништо лично петра) ќе направите другите членови да не најдат смисла на постирање, ако веќе ви се допаѓа толку фотката на петра, треба барем најмалку за уште три четири да кажете мислење, посебно за фотката на @Xfire што ги исполнува сите критериуми и како фотографија, идејно, тематски...итн!:pipi:
Да искоментирам оти правиш споредба меѓу мојата и сликата на Петра:
Кај Петра, паднатите дрвца (како после некоја борба, на пример), измаглицата, она дрвце без лисја, како од хорор филм да се. Дрвцата и атмосферата од мојата слика се радосни и весели (иако се сликани во планина) во споредба со тие на Петра... Јас така ги доживувам двете слики.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.045
Поени од реакции
13.539
Фотката на петра ми е убава затоа што има фантастичен тиналитет пто ме потсеќа на фотографии направени на филм, а не дигитални. Има длаболина готографијата, не е рамна, 2д туку баш се осеќа длабината, кАкко погледот буквално ми патува по патот и се губи негде во маглата. Ме тера да зјапам во секое едно делче покриено со облак/магла и ми пројавува чувства на мистичност.само тоа што со гледање си правиме филмови значи дека вниманието ни се задржало на таа фотографија и сме си замислиле нешто значи сме ја осетиле и ја продолжуваме приказната со нашата фабтазија.
Ете мојата фотка нема ориказна, или бар јас гледајќи ја нема никофаш да си замислам нешто повеќе од еј откачен стар шарен воз :)

може вака @bijons? Не сум ваш фобра во составување во збориви на тоа пто го мислам, избегнувам да кажувам која фоткане ми се свиѓа и зошто а и мислам дека не сумнекој пто има толку знаење за да може да кажува такви работи. Ама ете, боите на фотографиите на @Петра П. се секогаш одлични :)
Автоматски споено мислење:

@__Vita____ чекаме тема :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
...gatinho, escrever sua opinião, a quem, em que sim eu sou muito agora com ciumes! :toe:
gatinha, португалскиов можда не ми е fluent, али реченицава ми звучи ко да има грешка.
Да не преведвеше со транслејт онака случајно? :icon_lol:

P.S. знам дек си преведвела.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Фотката на петра ми е убава затоа што има фантастичен тиналитет пто ме потсеќа на фотографии направени на филм, а не дигитални. Има длаболина готографијата, не е рамна, 2д туку баш се осеќа длабината, кАкко погледот буквално ми патува по патот и се губи негде во маглата. Ме тера да зјапам во секое едно делче покриено со облак/магла и ми пројавува чувства на мистичност.само тоа што со гледање си правиме филмови значи дека вниманието ни се задржало на таа фотографија и сме си замислиле нешто значи сме ја осетиле и ја продолжуваме приказната со нашата фабтазија.
Ете мојата фотка нема ориказна, или бар јас гледајќи ја нема никофаш да си замислам нешто повеќе од еј откачен стар шарен воз :)

може вака @bijons? Не сум ваш фобра во составување во збориви на тоа пто го мислам, избегнувам да кажувам која фоткане ми се свиѓа и зошто а и мислам дека не сумнекој пто има толку знаење за да може да кажува такви работи. Ама ете, боите на фотографиите на @Петра П. се секогаш одлични :)
@__Vita____ чекаме тема :)
...се е во ред, но не се единствени само боите на петра фотката како не ме разбирате, погледнете ја фотката на Манчестер идеална, спротивно од петра фотката дава воља за живот, позитивни вибрации што не би ја и неа спомнале?
...замисли идете во галерија со слики и вие запнувате од 200 слики само за една то и то... треба барем најмалку ете за три четири за кого сте гласале да кажете по еден збор, па на крај ете нека биде црешата на шлагот фотката од петра,
...вака ги потценувате другите автори кои ете се трудат да учествуваат во фото натпреварот, ова веќе е втор или трет пат што се случува на ист начин кон ист член, па затоа само процедурално замерувам, па прашање како е на другиот член што ете има успешна фотка ама неспомната, оти е анонимус на форумов или на фото натпреварот, затоа треба рамнотежа на коментари или барем некој пишан збор повеќе и за тие што заслужуваат освен една единствена фотка, јас на пример да бев петра после похвални коментари не би ја постирала фотката со дечкото од исто место, ниту би рекла што е тоа во позадина на шеф кук фотката, би рекла на пример дека и покрај преден план на каблите на жичарницата се почувствува студот и висината на врвовите на снежните планини што укажува на успешна идејно фотка исто како хорор сцената во планинската магла, така се дава потик со коментари!
реченицава ми звучи ко да има грешка.
преведвеше
P.S. преведвела.
:tapp:
 
Последно уредено:

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Бјонс цело време се воздржувам од комемтар оти сум поучена дека со тебе нема дискусија, особено ако некој има дијаметрално различно мислење. Тогаш се се претвара во пекол на коментари од кои боли глава и нема крај. Зар не е доволен доказ тоа што Вита победи на натпреварот?
Мојата слика се коментира затоа што пробудила некакви емоции или не пробудила емоции како кај тебе. Сликата на Вита можеби не се коментира бидејќи јасно ја исполнува задачата. Водечка линија низ простор и време и повеќето го препознале тоа или сосема нешто друго и гласале за фотката. Биле натпревари каде што не се коментирале слики воопшто. Затоа има гласање.
Зошто да не поставам прашање за планинскиот врв ако ме интресираат планини? Баш сметам дека тоа ги прави фотографиите поинтересни.Фактот дека зад необична фотографија е обично место за мене е возбудлив. Со тоа што ја ставив втората фотка само сакав да го покажам тоа. И јас дури го фотографирав патот чекав да ми излези некое митаго во периферијата на видикот во облик на Робин Худ ама истовремено ми беше смешно што единственото нешто што таму навистина слушав беше дување на нос во позадина дури сликав.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Ете мојата фотка нема ориказна, или бар јас гледајќи ја нема никофаш да си замислам нешто повеќе од еј откачен стар шарен воз :)
Мене на ова ми текна :D

 

Kajgana Shop

На врв Bottom