Фото натпревар #241 - Тема: Знамиња

Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.330
Поени од реакции
10.511
Сакав со една ланска слика да се пријавам ама не ми е при рака хард дискот, нека оди оваа.


Турското знаме над црвената долина во Кападокија. Сликано со Канон 5Д Марк 2, и 16 - 35 мм објектив.
Прегледај го приврзокот 314982

турчилак јок....сургун во Анадол пеземек низеден....:vozbud:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
3.144
Поени од реакции
12.027
Последно уредено:

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.913
Поени од реакции
32.143

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.872
Поени од реакции
20.230
Будимпешта 2019 -спомен од еден убав настан, на којшто говоревме околу сајбер безбедноста. Бевме почестени со истакнување на државното знаме на Република Македонија низ цела Будимпешта, цели два дена.
DSC_0241.jpg
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
955
20180610_142245.jpg
Slikano vo nasata zemja slobodna nezavisna integrirana socijalististicka federativna rwpublika Aerodrom, i so preubavoto zname kako se vee nad nasata zemja slobodna nezavisna integrirana socijaisticka federativna rwpublika Aerodrom.
Автоматски споено мислење:

20180610_142245.jpg
Slikano vo nasata zemja slobodna nezavisna integrirana socijalististicka federativna rwpublika Aerodrom, i so preubavoto zname kako se vee nad nasata zemja slobodna nezavisna integrirana socijaisticka federativna rwpublika Aerodrom.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.231
Поени од реакции
12.094
Прегледај го приврзокот 315214
Slikano vo nasata zemja slobodna nezavisna integrirana socijalististicka federativna rwpublika Aerodrom, i so preubavoto zname kako se vee nad nasata zemja slobodna nezavisna integrirana socijaisticka federativna rwpublika Aerodrom.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 315214
Slikano vo nasata zemja slobodna nezavisna integrirana socijalististicka federativna rwpublika Aerodrom, i so preubavoto zname kako se vee nad nasata zemja slobodna nezavisna integrirana socijaisticka federativna rwpublika Aerodrom.
три пати ура за АЕРОДРОМ!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom