Фото натпревар #234 Modern Art

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.443
Поени од реакции
16.530
Член од
19 февруари 2010
Мислења
519
Поени од реакции
1.587
Ова твоја фотка е? Или не ја сфаќам темата, да се фотне нечива слика?
фотографии на нешто модернистичко, слики, споменици ,уметничка инсталација, тоа е темата!
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
85
Поени од реакции
525
Што е ова? :icon_lol:

И што е она на @TrendS ? :icon_lol:

Кога веќе поставуваме слики од уметнички дела, би било убаво да ја напишеме и 'личната карта' на самото дело: име, локација, година, па и автор (ако се знаат).

@shutrak ова е твоја лична слика? Бидејќи имам чувство дека ја имам видено некаде по интернетов.

@abrako фотографијата од сликата е лично твоја?
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2010
Мислења
519
Поени од реакции
1.587
Што е ова? :icon_lol:

И што е она на @TrendS ? :icon_lol:

Кога веќе поставуваме слики од уметнички дела, би било убаво да ја напишеме и 'личната карта' на самото дело: име, локација, година, па и автор (ако се знаат).

@shutrak ова е твоја лична слика? Бидејќи имам чувство дека ја имам видено некаде по интернетов.

@abrako фотографијата од сликата е лично твоја?
Фотографиjата е моjа ,фотографирано во галерија. Провери EXIF file data ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom