Фото натпревар #230: Портрет

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.068
Поени од реакции
11.646
Портретна фотографија или портрет претставува фотографија на ликот на една личност или мала група на луѓе (групен портрет), во кој доминираат ликот и неговиот израз. Нејзината цел е да го прикаже ликот, личноста па дури и расположението на субјектот.


Едноставно!

6448E9A5-6FAF-4F95-9C92-67B28407F569.jpeg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.068
Поени од реакции
11.646
Толку ви е досадна темава? :( ви реков не ме гласајте, сега ставајте портрети!!!
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.057
Поени од реакции
15.280
Picture 066.jpg
ск. легенда...на ова место е над 10 го
--------------------------------------------------------
KOCKA, sredi go ova , BOEMOT od Aerodrom, lesna mu zemja, voda ne se napi poslednive 5 godini.
Samo prvata fotka za natprevar,vtorata e negoviot dom ,pu,pu uspeav sam da sredam,samo moze da ja zgolemis troa.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
1.544
Поени од реакции
3.105
Толку ви е досадна темава? :( ви реков не ме гласајте, сега ставајте портрети!!!
Темата не е досадна, ама јас на пример не можам да ставам портрет, немам на непознати лица ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom