Фото натпревар #223-Тема: Candid photography- Спонтана фотографија

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.473
Поени од реакции
5.610
Дечки,
фала што ми гласавте палачинчињата или „ливанците“ шо би рекле тука. Во обид да најдам нешто што досега не било на натпревариве, а да е доволно слободно и изведливо, налетав на поимот Candid photography- кој што е објаснат како фотографирање во кое субјектот не знае дека е сликан, или не е спремен за фотографирање (ама повеќе ова првото)- ИЛИ УКРАДИ МОМЕНТ -фотографија. Има на интернет прекрасни фотографии, доколку не ги земеме во предвид тие од индиските свадби. Ако не е проблем, фотка би ставила вечер, сакам да пробам да сликам нешто на улица, а ако не ми иде веќе имам неколку што би можеле да се вклопат во дефиницијава од пред два реда.

Еве ви неколку фотки за инспирација:1626667531143.png 1626667560218.png 1626668120021.png 1626668588869.png 1626668625303.png
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.049
Поени од реакции
15.261
Picture 067.jpg Picture 066.jpg Picture 068.jpg
ск. легенда...на ова место е над 10 год. sekoj sto pominal pokraj t.c. Biser go videl
Bog da Go prosti...mu zapaliv nekolku sveki tuka na ova mesto koga razbrav deka pocinal.
Inaku voda ne se napil poslednite pet godini.... za natprevar samo srednata fotka.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
10.739
Поени од реакции
17.298
... да не беше моментот што се слизна пред да фотнеш?
ако е вака накосо ептен, интересно испадна!(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom