Фото натпревар #220 - Тема: Ретро

Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.740
Поени од реакции
4.283
Пошто сме познати по тоа „остај го, ќе се најде“, редно е да ја испробаме темава.
Од касета до олдтајмер, од пони точаче до томос. Бидете креативни и среќно :D


пр.
primer 2.png

не е моја слика очигледно. Не сум во можност да прикачам моментално слика, ќе ставам подоцна.
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.068
Поени од реакции
11.646
Пошто сме познати по тоа „остај го, ќе се најде“, редно е да ја испробаме темава.
Од касета до олдтајмер, од пони точаче до томос. Бидете креативни и среќно :D
Ти треба да почнеш, знаеш такс? :P
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.740
Поени од реакции
4.283
Ти треба да почнеш, знаеш такс? :P
Сега само што едитирав пост и ставив слика за пример.
Иначе знам, радо би да отворам со моја слика но за жал моментално не сум во можност, во текот на денов ќе биде :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.183
Поени од реакции
10.035
Мојот и од брат ми ,,Мобилните ,, телефони од далечната 1974-75 та, се ставаа внатре батерии, и се поврзуваа меѓусебно со кабел . Вртиш на тоа кругот(кој знае што е топа зна...другите здравје... :vozbud: ) и на другиот телефон му свети црвеното сијаличе и почнува да звони. Можеше да се разговара со сличен квалитет како и на тогашните фиксни телефони...

20210629_185201.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom