Фото натпревар #196 Огради

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Се важи зошто да не, само изгледа како за друга тема :oops: на пример мачки
Да се слагам, затоа и прашав дали ми се прифаќа, бидејки фокусот е на мачката а темата ограда, како и да е немав друга како сакате, живи здрави до следна тема.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Недалеку од моето место на живеење има истражен затвор.И денес бев да сликам тоа бодликавите огради со цел памет.
Ај шо си ја ранив раката,туку ме збркаа џандари па морав да бегам ))))
Им избегав два квартала,и си продужуем да сликам ја огради,коа под мишка ме фаќаат два типа,ме тргаат на страна и вадат значки,федерали-нарко трафик,по нашки НТШ )))
Сум и бил сумњив,јер у Русија,нарко трговијата е 90% онлајн,т.е закажуваш роба,ја плаќаш (има повеќе начини) дилерот ја крие неладе кај тебе на реон (закладка) и ти праќа слика кај е криена и одиш си ја зимаш))))
И ај ја објаснување дека не сум дилер,им покажав форумов дека ми е за тука,коа он ми побара галерија да види, таму слики од истражниов затвор,хаха и опааа,ајде у станица,пишување објаснување,административна казна,итн..
Еве една слика од 5000 рубљи )))
20201229_195737.jpg
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.776
IMG-e161c476b71d68ba2423a729526e6ef9-V.jpg
Ima znak , watch the fence , taka da ova e ogradata na brdoto :). Prasanje dali moze da se postiraat stari sliki ? Imam od vikendicka edna nogy jaka mesnasta ograda od kubasici koi se dimat :)
 
Последно уредено од модератор:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
САКАТЕ КАЗНЕНИ СЕГА СИТЕ?!?! Си има пораки за чат или па тема за зборење за фоткитњ од наторњварот. Последен пат опоменувам без казнени поени
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom