Фото натпревар #194: Пејсаж

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Во близина на с. Тополчани, на пола пат меѓу Прилеп и Битола.
Знам точно каде е местото. Во позадина тој врвот што ѕирка мислам дека Веслец се вика, го имам качувано неколку пати.
Ми се виде познат пејсажот па затоа прашав.
Инаку многу добра фотографија (y)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.708
Zosto be gi dava vakvi mali i so losa rezolucija? Koa ke kliknes se cisti.

Вероватно софтверот на форумов полошо ги компресира сликите за да ги извади во помал формат дирекно.....а кога ќе кликниш одиш на оригиналната величина.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.043
Поени од реакции
4.698
Знам точно каде е местото. Во позадина тој врвот што ѕирка мислам дека Веслец се вика, го имам качувано неколку пати.
Ми се виде познат пејсажот па затоа прашав.
Инаку многу добра фотографија (y)
Веслец е. :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.351
Две години како сум опструиран. Неам тазе, ќе мора да копам од архиви.
Јас и повеќе... Најдов слики, ама не сум задоволна. Еве една ископана од архивата на фб. Не знам каков ќе биде квалитетот, затоа што сум на мобилен и плус фб, нали, ама нека оди...


Ако по некоја случајност веќе сум учествувала со сликава на натпревар, укажете ми на грешката за да ставам друга.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Последните две објави, од Saladin и Xfire не ги гледам, а лајкови има, значи другите гледаат слика? :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Последните две објави, од Saladin и Xfire не ги гледам, а лајкови има, значи другите гледаат слика? :)
После бришење на кеш гледам дека само 5-6 слики останаа и ниедна не е хостирана на IMGBB.
Или сајтот нешто е скршен или ги избриша сликите и покрај тоа што (барем јас) опцијата за бришење не беше селектирана.
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Јас постирав дирек на форумот па немаше проблем никаков .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom