Фото натпревар #190: Спорт ГЛАСАЊЕ!

May the odds be ever in your favor!


  • Вкупно гласачи
    72
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.281
Поени од реакции
7.031
Спортувавме што спортувавме, сега ќе гласаме за 3 (ТРИ) фотки до НЕДЕЛА!

1. Torchyrus2. Xfire3. Dani4. Sasa Ilic5. Acid
6. Toto.toto7. HoT _iCe8. Skorp9. gjoko-mkd
10. Донев11. shutrak12. fennel13. chef_cook
14. Corvus
IMG_20201119_041608-01-01.jpeg


15. SanIker16. коцка17. Dee_Jay18. Bodhidharma19. gurman2
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.456
Поени од реакции
5.774
@Dani, @Acid и @Corvus ги имаат потребните фотографии, све друго што изгледа импресивно не е до самата фотографија, туку до самиот амбиент на местото, што не е доволно.
Идентични гласови и од мене...Alter ego :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.490
Поени од реакции
29.870
Чекајте малку другари, спортот на сликата на Corvus не е ни спорт :pos:
Иначе фотката е топ! :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.206
Поени од реакции
6.139
Чекајте малку другари, спортот на сликата на Corvus не е ни спорт :pos:
Иначе фотката е топ! :)
А што е шахот ако не е спорт?

Мене едино не ми се разбирливи сликите на фенел и шеф кук.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.206
Поени од реакции
6.139
Ќе биде, можда, во 2024 на Олимписките игри :)
Шахот е признаен како спорт. А тоа кога ќе се појави на ОИ е небитно. Skateboarding требаше да се појави на ОИ 2020 па за многумина не е спорт.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.103
Поени од реакции
9.172
Шахот е признаен како спорт. А тоа кога ќе се појави на ОИ е небитно. Skateboarding требаше да се појави на ОИ 2020 па за многумина не е спорт.
На нет пишува дека е спорт иакп допрва треба да биде вклучен на олимписките игри
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.206
Поени од реакции
6.139
На нет пишува дека е спорт иакп допрва треба да биде вклучен на олимписките игри
Одбиена им беше апликацијата за 2020. За 2024 треба пак да аплицираат.
Секако, тоа не е битно. ОИ гледа и на финансиската страна повеќе, односно дали ќе има корист од тоа да има таква дисциплина. Ако може скејтањето, стрелаштвото и сурфањето да се олимписки спортови, мора да може и шахот. Сите тие се competitive и бараат тренинзи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom