Фото натпревар #185: Македонија Тајмлес -> ГЛАСАЊЕ

фотка од Македонија:


  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.979
Поени од реакции
8.885
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
29.463
Поени од реакции
17.781
,,,i sega chare,,,:несвест:,,,glasav samo za dve fotki,,,:lut:
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.205
Поени од реакции
13.182
Гласав за Петра... фотка со чувства што ја одсликуваат баш таа македонска приказна.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.059
Поени од реакции
7.328
5, 7 и 14....и испадна дека тие и имаат најмногу гласови....


сепак браво за сите натпреварувачи бидејќи секој на свој начин ја има доловено поентата на темата
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.465
иаку учествувам мислам дека имам право на глас, мојот глас оди кај: 10. 11. 3. Секоја чест за сите слики се супер ама нели мора да се одлулиме сепа ова е игра :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
7.231
Поени од реакции
11.243
... морам да забележам дека од толку фотографии на „Македонија вечна“ каде имаме моменти на традицоналност, цркви и манастири, природни богаства и пејсажи, скулптури и меморијални места, убедливо победат „козите“ на Петра што да речам, ме потсетува на „тренирањето на магарето“ барем да го немаше маркираниот датум на фотката :facepalm:

...ништо лично Петра :backa:, не се лути и моја да беше фотката истото ќе го речев, зашто поинаку ја замислувам „Македонија вечна“, бај де веј каде е тој терен со козите?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.281
Поени од реакции
4.080
Ништо лично bijons ама ако козите за тебе се навреда па и ја незнам што да кажам. Македонија меѓудругото изобилува со природна убавина а сточарството е дел од нашата земја и култура уште од праисторија. За мене можеби најдобри беа на Аcid i Torchyrus.

Пасиштето е во Мариово на кое му се заканува уништување. Мариово исто така според најновите ботанички анализи претставува еден од регионите во кој што има најголем биодиверзитет и има неколку растенија кои се ендемски. Покрај неколкуте каменоломи сега е планирано изградба на мала хидроцентрала која што би ги уништила овие видови а би прекрала голем дел и од карстната област.
Козите од друга страна помагаат во одржувањето на биодиверзитетот и на степната вегетација, која што патем не е типична за Балканот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.059
Поени од реакции
7.328
Ne mala...tuku ogromna hidroelektrana ke se pravi, ili potocno dve-Čebren koja e ogromna i Galište koja e pomala

Originalniot proekt e pomeđu tie dve da ima i edna nuklearka, koja vo noćnite časovi na višoci na energija ke dava struja da se vraka vodata od maloto vo golemoto ezero...

Koga sme veće na temata....
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom