Фото натпревар #184: Прозорец

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
ех...би сакал и кај нас вака да е тревата искосена(десно на сликата).....асфалтот нов....патека....но не е
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.534
Поени од реакции
34.686
IMG_1121.JPG

...поглед од недовршениот прозорец од задната страна на црквата „Св.Илија“ во Дојран која се уште се реновира и никако да ја звршат, на жалост на сите верници!
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Затворени кепенци од прозорец на соба во која дел од својот живот во Москва престојувал Константин Миладинов,и ја напишал култната Т'га за југ.
20201008_092241.jpg


Домов е реставриран '53 и малку го има загубено првобитниот изглед!
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Затворени кепенци од прозорец на соба во која дел од својот живот во Москва престојувал Константин Миладинов,и ја напишал култната Т'га за југ.
Прегледај го приврзокот 269850


Домов е реставриран '53 и малку го има загубено првобитниот изглед!
Сликава е од пред реставрација, или после?
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Од сабајле е сликава
Ама кажи уште нешто, баш ме интересира: има ли табла, на пример, од каде знаеш дека Константин Миладинов престојувал таму? Собата може ли да се види, или само прозорецот е достапен? :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Ама кажи уште нешто, баш ме интересира: има ли табла, на пример, од каде знаеш дека Константин Миладинов престојувал таму? Собата може ли да се види, или само прозорецот е достапен? :)
Имам пријателка,македонистка на славјански универзитет студира,она ми ја има зборено одамна.Има престојувано во студентски дом и во ова собче.Куќата е приватна,затворена е. Табла нема затоа што нашата влада го нема тоа побарано. Деновиве,да се опраам малце ќе ја посетам куќата на Рајко Жинзифов,па ќе стаам фотки.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Ми искрсна итно нњшто дечки, сега ќе отворам тема. @gurman2 да се јави на каса со образложение зошто не знае да отвори тема :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom