Фото натпревар #181 Зајдисонце -> ГЛАСАЊЕ

Зајдисонце


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.330
Поени од реакции
6.776
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
8.144
Поени од реакции
4.873
Гласам за последната фотка на @bijons ..преубава разгледница ...браво докторице.... најбоља си..:):bravobe:(y)

плус гласови дадов за @gurman2 and @kano
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.963
Поени од реакции
2.884
Утрово гласав за @Torchyrus @gurman2 и @Human, сега гледам дека на сите мои фаворити има луѓе во акција на зајдисонце! Фаворит ми е сликата на @Human, од причина што ја разбива монотонијата на зајдисонца на фон на вода! Жива, реална и силно македонска фотка, со поле и легендарниот фергусон 339 во акција, браво!
Автоматски споено мислење:

Скоро сите фотографии имат вишок материјал во долниот дел, страшно бегаат од златното правило 1/3, освен неколку меѓу кои морам да ја пофалам фотографијата на @Емкаа , каде е постигнат ефектот на три линии кои се соединуваат во една точка, правилото 1/3 и најважно ОхриТ:)
Автоматски споено мислење:

@Kal_El , сакам вакви фотки во рамка! Му даваат ефект на видното поле и концентрација на битното на сликата! Не гласав за твојата фотографија од причина што е оставена несиметрична! Еден кроп од лево, ако веќе немаш материјал од десно и да биде симетричен лакот на вратата!
Автоматски споено мислење:

@ekstrakt
Добар материјал, комбинација на залез и огледало! Единствена замерка вишок по 10-15% од горе и од доле! Инаку од Дојран е ова?
Автоматски споено мислење:

Аууууу, секоја чест.:ljubove: Гласам за @коцка (y)
И Коцкичот можел да се нашминка малку ;) Поштуем природна лепота, ама ако веќе се има атрибути, треба да се истакнат:D По мое мислење вишок е делот доле, до сенката на чамецот во движење!
Автоматски споено мислење:

@Петра П. Убаво сиже, чуму ти се толку темни облаци одозгора и темнина доле?
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2012
Мислења
1.969
Поени од реакции
2.707
Убаво е ова со процентиве од гласањето, иако понекогаш не ги разбирам. Нели требаше нивниот збир да биде 100% или некој од политичариве и овде замешал прсти?
 
На врв Bottom