Фото натпревар #176 Театар

Статус
Затворена за нови мислења.

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
супер фотки дечки, ако може и мини опис за фотката? Да не требапосле јас да ви ги крстувам:P
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Во претходниот натпревар спомнав дека не толерирам повеќе ставање на две три слики. Опомена сега за сега ама една треба за натпревар, една е дозволено да де става.
мислењете ќе биде избришано. Ако сакаш да ја постираш сликата, има соодветна тема :)
Важи, ОК, мислев да ја сменам со која ќе учествувам, ама дека ја избриша, ете со оваа што е веќе тука учествувам :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Важи, ОК, мислев да ја сменам со која ќе учествувам, ама дека ја избриша, ете со оваа што е веќе тука учествувам :)
ако сакаш да ја смениш кажи ми и ќе ја сменам :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.616
... фотката би ја нарекла
„ Екстериерен дел на МНТ со скулптура на харфистката Мерсиха Шукри!

IMG_0066.JPG

... мене ми е жал што никаде нема опис за дел од скулптурите во екстерниот дел на Македонски Народен Театар, дури нема објаснување ниту на службена МНТ веб страна, па по логиката на нештата и сличноста на фигурата, јас ја именував во скулптура на првата студентка харфистка во МКД ,

мерсиха-ковер.png

Мерсиха Шукри, која за првпат ја претставила Македонија со учество на 10. јубилеен светски конгрес за харфа во Амстердам како дел од најголемиот и најдолг оркестар од харфи и влезе во Гинисовата книга на рекорди!
ете, денес научивме нешто повеќе!
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Interesen e patot na uspehot na Sukri...dete od edna postena familija od Skopje...gi zapoznavme koga dojdoa tuka na ul.11 Oktomvri pred 45g.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom