Фото натпревар #166: Рефлексија

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.175
Поени од реакции
16.237
Бујрум нова тема :)

Пејсаж, портрет, урбана, било каква фотографија ама да е со рефлексија.


Барселона - W Hotel 2017.
Сликано со Канон 5Д Марк II и Канон 16 - 35мм.
Сетинзи: f/8, 1/80, ISO 160.

IMG_1433-2-01-01_copy_2808x3931.jpeg
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
27.661
Поени од реакции
16.128
IMG_20200526_143423408.jpg
,,,,jasno ti e deka nemash soodvetna fotka,zdogleduvash neshto kakvo takvo ,,,i ete ja na pominuvanje
,,, da ne bide pokuso i ovaa slika mora da ima voda,,, :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
27.661
Поени од реакции
16.128
,,,,mozhe za abrako tri glasa,,,
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.788
Поени од реакции
8.418
,,,,mozhe za abrako tri glasa,,,
Не може! За мене ќе нема ништо
Автоматски споено мислење:

@Комита Ултрас ако имаш време отвори тема за гласање, од денес до недела, ако не јас за саат два ќе ја отворам :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.315
Поени од реакции
29.024
Многу е шашлива темава... Ако немаш стара слика, имаш 3 опции за да учествуваш (кои не се баш поволни):
1) Да танцуваш и да се надеваш дека ќе заврне;
2) Да бараш мирно езерце;
3) На направиш самиот рефлексија со истурање на вода или со користење на дисплејот од мобилниот телефон;
 
На врв Bottom