Фото натпревар #166: Рефлексија -> ГЛАСАЊЕ

добра е фоткава, овој нека дава следна тема


  • Вкупно гласачи
    56
  • Гласањето е завршено на .

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
А што прави огледалото?
Огледална фотографија е апла на една хоризонтална линија да се сврти фотографијата за 180 степени, додека рефлексија е природниот одсјај на објектот врз некоја површина слична на огледало! А тоа кој како ќе го гледа, лично гледање и ствар на вкус!
@AceCaleb исто има интересна фотографија, колор-црно бело!
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
@gurman2 прекрасна фотка, едноставно но доволно за да се долови моментот. @коцка многу убава природа, особено ниските облаци го даваат шмекот
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
а зошто не ми кажуваш дека еднаш макарон еднаш макарел сум пишала???? читам макарел и си помислив, немаше бе макарел во пријавените....
сакав да те спомнам, многу дреч боиве, ја имаш фотката со не толку изразени бои?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.611
Поени од реакции
34.800
... @AceCaleb и @fennel кај првиот ми се допадна ефектот комбинација колорит со црнобела рефлексија, кај вториот ми се допадна рефлексија на делбениот рамен хоризонт, оти не се приметува прелазот, добиена совршена една целина! поради целосна црнобела фотка рефлексијата на @Torchyrus падна на трета опција!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
... @AceCaleb и @fennel кај првиот ми се допадна ефектот комбинација колорит со црнобела рефлексија, кај вториот ми се допадна рефлексија на делбениот рамен хоризонт, оти не се приметува прелазот, добиена совршена една целина! поради целосна црнобела фотка рефлексија на @Torchyrus падна на трета опција!
Автоматски споено мислење:
Некој ќе помисли ете телефон е па затоа, ама и на лице место не се приметува линијата, баш ќе ја одредиш и тргуваш да ја следиш, оп си се загубил ;) па се помачиш малку да се вратиш во колосек:D
Во принцип, кога се слика или обработува слика од рефлексија, линијата на раздвојување треба да биде на средина. Што и не е закон, ама ако се може не е лошо да се запази. Овде само еден двајца го имаат испоштувано тоа!
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
,,,liiiijjj isto ko korejskoto prashanje da go reshavame,,,abe zimajte toa shto imate pa shtrakajte,a ne isto ko onie so silikoni po ustite i gazovite,,, :icon_mrgr:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
,,,liiiijjj isto ko korejskoto prashanje da go reshavame,,,abe zimajte toa shto imate pa shtrakajte,a ne isto ko onie so silikoni po ustite i gazovite,,, :icon_mrgr:
Е ако де, повеќето овде не се музејски како нас! Не е лошо да знаат, млади деца се, ќе им се најде :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom