Фото натпревар #164: макро

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.315
Поени од реакции
29.022
Дечки, не ме мразете зошто тука сме и да учиме, ама некои од пријавените фотки не се макро :)
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.512
Поени од реакции
3.699
@Acid imenuvaj gi za da mozat da se smenat ,toa e poucno dokolku nekoj ti ukaze na greshka :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.788
Поени од реакции
8.418
Дечки, не ме мразете зошто тука сме и да учиме, ама некои од пријавените фотки не се макро :)
Јас не би се лутела, сакав и да прашам.
јас мислам (ама ствааааено без лутење) дека @Violetova и @Петра П. ми се бордерлајн, не сум баш сигурна
 
Член од
3 март 2020
Мислења
604
Поени од реакции
957
Дечки, не ме мразете зошто тука сме и да учиме, ама некои од пријавените фотки не се макро :)
Требаше да дефинирате „макро“, ако не :)
Јас го сфатив како нешто ситно, а од блиску сликано, или ако е нештото големо, само детал да се гледа
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.788
Поени од реакции
8.418
Па тоа е, можда грешам не знаејќи ка големината на ѕвездите :)
На првиот макро натпрњвар ставив една тревка и не се разбираше големината па ми спимнаа исто дека не е макро. Недоразбирања се можни кога не се знае субјектот :)
 
На врв Bottom