Фото натпревар #145 - Домашни миленици

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Од сега најавувам ќе гласам за @Red John :) Вакво позитивно суратче мора да се награди :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
За саат отприлика ќе гледам да ставам тема гласање, имаме еден куп слики, да не губиме време
Може @bijons ?:P
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
За саат отприлика ќе гледам да ставам тема гласање, имаме еден куп слики, да не губиме време Може @bijons ?:P
... можи! „ кокуренција“ е силна (не мислам на нелојална кокуренција, ниту на пионерска кокуренција, ниту на автомобилска кокуренција) :P
цитирам ...:,, Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии), како и нивно линкување НЕ е дозволено без согласност од Редакцијата на ЕКИПА ,, ...затворен цитат!
... а некој да го поправи зборот „кокуренција“ а? не може човек да „го прекрши законот“ да превземе таквов текст, новинари сте или не? .... ]
коНкуренција! (y)
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
@Хоуп и @El_Matocho жал ми е ама темата за гласање беше веќе отворена :( посебно за на хоуп сликата, баш е слатка
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... не е страшно да се греши со „кокуренција“, страшно е да се продолжи со грешката на форумов, а други членови ќе читаат, па и тие по инерција така ќе го пишаат/ читаат, инаку бев многу изненадена колку сериозни портали, сериозни текстови од профи новинари на Нет го применуваат „кокуренција“ наместо „коНкуренција“ што ги дадов за пример, инаку овде @Anon за една запирка доближена на зборот ќе ме тепаше, ама некако спласна во дидактична активност, а не пак јас тебе, дури ниту те цитирав :P
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624

Лиска.
Многу ми недостасува у пм.
Се оладив. Мислев дека не ми фали.
Но баш денеска кога се паркирав ми текна на нејзе. Секогаш после паркирање кога ја отворав вратата се појавуваше од нигде никаде и скокаше на мене.
Ме сакаше.
Се радуваше на мене.
Веќе подолго време никој не го прави тоа.
Океј, некои го прават ама, не е тоа тоа...
 
Ф

Флеш

Гостин
... не е страшно да се греши со „кокуренција“, страшно е да се продолжи со грешката на форумов, а други членови ќе читаат, па и тие по инерција така ќе го пишаат/ читаат, инаку бев многу изненадена колку сериозни портали, сериозни текстови од профи новинари на Нет го применуваат „кокуренција“ наместо „коНкуренција“ што ги дадов за пример, инаку овде @Anon за една запирка доближена на зборот ќе ме тепаше, ама некако спласна во дидактична активност, а не пак јас тебе, дури ниту те цитирав :P
Извинете сите ама уште сум збунет што се случува и не разбирам :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom