Фото натпревар #140 Тема: Прекрасен неуспех - A beautiful fail

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.588
Поени од реакции
34.771
Дечки, може ли ваква слика?Со мобилен е сликана ама незнам зошто водата излезе ко конфети да паѓаат?
... можи само ако поминеш „курс за фотографија“, во десет чекори ! :D

Учество на фото натпреварот и споделување на вашата фотографија преку сопствен албум на галеријата на Кајгана во 10 чекори:


1... кликни на опција „ Галерија“!



2... се отвара вакво поле за галерија на сите членови на Кајгана, земи ја опцијата креирај албум !



3....се отвара ваква опција стави наслов , а другото надоле по желба не мора све да се пополни како категорија, опис, локација... итн



4... на крај се клика сочувај и потоа пак се враќаш кај албумот и ја одбираш опцијата прикачи фотографија!



5... се отвара вакво поле и кога го кликаш се влегува во твојот фолдер и се одбира некоја фотографија и ќе се чека додека не се префрли (некоја минутка) !



6... еве ја одбраната фотографија и сега се клика десно на таа коцка!



7... се отвара вакво поле и со курсорот ќе го земеш цел линк (да се засенчи) и кликаш копи и после идеш на страницата каде е Фото натпреварот !



8... и на полето за пост во фото напреварот таааааак ќе кликнеш курсор пасте, и ќе се појави ваков хаотичен линк, ама кога ќе кликнеш да оди постот со ваков линк... нема да има вака писание туку ќе биде фотографија која е споделена преку Кајгана и можеш да учествуваш во натпреварот! :)

9....не ме мрзеше да го објаснам, немој да те мрзи да го изведеш! :D

10.... благодарам на вниманието и вашето учество! :pipi:
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
@pozdrav eden topol гледам сеуште имаш потешкотии.
Кодот копи паст и како обичен пост го ставаш тука ;)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.752
Поени од реакции
9.558
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Jupiter slikan so mobilen.....ako se gleda slikata so maks osvetlenost na ekranot...i vo temno.....se gledaat fantastično mnogu zvezdi


[HURL=[URL]https://forum.kajgana.com/gallery/photos/jupiter.11920/[/URL]]
[/URL]
Jupiter by gjoko-mkd on Кајгана форум
 

Kajgana Shop

На врв Bottom