Фото натпревар #140 Тема: Прекрасен неуспех - A beautiful fail

Член од
20 август 2015
Мислења
37
Поени од реакции
69
Колку повеќе грешиме, толку сме поблиску до целта.
Темата во однос на субјект е отворена. Се додека фотографиите изгледаат покакано :)
(Едит): Прифатливи фотографии за конкурсот: Out of focus shots, underexposed, overexposed, chaotic by accident, emo-esque band album cover photos etc.


Fail #17
by nikac92 on Кајгана форум
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.615
... се мисли неуспех на дејството што е фотографирано? или се мисли на неуспех на квалитетот на самата фотографија, а дејството е прекрасен фотомомент? :) малкуцка сум збунета:X3:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
... се мисли неуспех на дејството што е фотографирано? или се мисли на неуспех на квалитетот на самата фотографија, а дејството е прекрасен фотомомент? :) малкуцка сум збунета:X3:
@nikac92 на фотката не се гледа дека дечкото паѓа значи не е тоа тој феил? :)
 
Член од
20 август 2015
Мислења
37
Поени од реакции
69
... се мисли неуспех на дејството што е фотографирано? или се мисли на неуспех на квалитетот на самата фотографија, а дејството е прекрасен фотомомент? :) малкуцка сум збунета:X3:
Примарно на неуспех на квалитетот. Се извинувам, следниот пат ќе се обидам да бидам појасен.[DOUBLEPOST=1561997262][/DOUBLEPOST]
@nikac92 на фотката не се гледа дека дечкото паѓа значи не е тоа тој феил? :)
Не мислев на таков феил :) Среќа, бајкерите си беа професионалци, тој шо сликаше, не баш.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Значи темата е некоја фотографија направена погрешно (лошо) што на крај сепак добро изгледа :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.641
Поени од реакции
13.091
Одлична тематика!
Збор, два сеа за моево дело. Сликава е направена од чиста случајност коа ѝ удрив севте на 50mm-ката. Сакав повеќе контраст и зеленило да ставам, испадна доста светла, скоро како спржена. Коа подоцна ја ѕирнав во Lightroom решив ништо да не и додадам, па остана онака како што е.

11910
by Saladin on Кајгана форум
 
Член од
20 август 2015
Мислења
37
Поени од реакции
69
@Saladin со здравје да си ја користиш 50-ката и со ум! Инаку интересна фотка, како на сон :)
 
Последно уредено:

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
за погрешен фокус, кадар и погрешни чуства сум махер :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.691
Поени од реакции
9.530
Одлична тематика!
Збор, два сеа за моево дело. Сликава е направена од чиста случајност коа ѝ удрив севте на 50mm-ката. Сакав повеќе контраст и зеленило да ставам, испадна доста светла, скоро како спржена. Коа подоцна ја ѕирнав во Lightroom решив ништо да не и додадам, па остана онака како што е.

11910
by Saladin on Кајгана форум

Оваа фотка ја трефнала темата, баш изгледа какана!!![DOUBLEPOST=1562176836][/DOUBLEPOST] IMG-e729dab792fe16b76ca65b8e7fc910be-V.jpg

Дечки, може ли ваква слика?
Со мобилен е сликана ама незнам зошто водата излезе ко конфети да паѓаат?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom