Фото натпревар # 138, ТЕМА: Планина - ГЛАСАЊЕ

Дискусија во форумот 'Фото натпревари и игри' започната од Спојлер, 9 јуни 2019.

?

Чија фотка најмногу го заслужи Вашиот глас?

Анкетата е затворена 16 јуни 2019.
 1. 1. Спојлер

  8,8%
 2. 2. Saladin

  23,5%
 3. 3. Acid

  8,8%
 4. 4. Skorp

  0 гласови
  0,0%
 5. 5. Blazing Guns

  11,8%
 6. 6. Toto.toto

  8,8%
 7. 7. sc16643

  2,9%
 8. 8. AceCaleb

  0 гласови
  0,0%
 9. 9. коцка

  29,4%
 10. 10. Acohipmk

  5,9%
 11. 11. bijons

  0 гласови
  0,0%
 12. 12. gjoko-mkd

  0 гласови
  0,0%
 13. 13. nikac92

  0 гласови
  0,0%
 14. 14. Dekio7

  0 гласови
  0,0%
 1. Спојлер

  Спојлер

  Член од:
  12 декември 2007
  Мислења:
  3.715
  Допаѓања:
  5.178
  Одлични фотографии оваа рунда, време е за гласање :D Се надевам анкетава и темава ќе бидат в ред, немам многу искуство со отварање теми и анкети. Стандардни правила - можно е да се гласа само за една фотографија, може да се промени гласот (ова го приметив на минатото гласање), 7 дена за го дадете Вашиот глас, гласовите се јавни, но за да ги видите треба прво да гласате (мислам дека повеќе иницијатива дава ова да се гласа). Без да должам многу, кандидатите:

  1. @Спојлер

  [​IMG]
  Sv. Ilija, Strumica
  by Спојлер on Кајгана форум


  2. @Saladin

  [​IMG]
  F'tan Switzerland
  by Saladin on Кајгана форум


  3. @Acid

  [​IMG]
  Конеж за планина
  by Acid on Кајгана форум


  4. @Skorp

  [​IMG]
  Водно
  by Skorp on Кајгана форум


  5. @Blazing Guns

  [​IMG]
  Сува планина
  by Blazing Guns on Кајгана форум


  6. @Toto.toto

  [​IMG]
  9848
  by Toto.toto on Кајгана форум


  7. @sc16643

  [​IMG]
  11878
  by sc16643 on Кајгана форум


  8. @AceCaleb

  [​IMG]
  Водно-Матка
  by AceCaleb on Кајгана форум


  9. @коцка

  [​IMG]
  високо над облаците
  by коцка on Кајгана форум


  10. @Acohipmk

  [​IMG]
  Љуботен
  by Acohipmk on Кајгана форум


  11. @bijons (сликата е во приватна галерија, така да не е можно да се постира со ББ кодот, па затоа како обична слика)

  [​IMG]


  12. @gjoko-mkd

  [​IMG]
  Dermi
  by gjoko-mkd on Кајгана форум


  13. @nikac92

  [​IMG]
  11887
  by nikac92 on Кајгана форум

  14. @Dekio7 (се уфрли во последен момент, пенал во 97ма минута :D)

  [​IMG]
  11888
  by Dekio7 on Кајгана форум
   
  На Ryan Giggs и коцка им се допаѓа ова.
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol

  Член од:
  3 мај 2019
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  172
  Сите слики се прекрасни и навистина тешка ми беше одлуката...но сепак се одлучив за @коцка и нејзината слика во која доминира балонот со сета своја магија над планините и се разбира храброста на луѓето кои се во таа корпа, што на жалост јас ни во сон не би се осмелила на таков подвиг и така замислувајќи ги, мене морници ме лазат:vozbud:
  Којзнае какво доживување е да гледаш од таа височина врз таа убавина:shook::)
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 3. staycalm

  staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  2.167
  Допаѓања:
  1.520
  Аман бе, мн добри фотки сте ставиле, едвај се одлучив за една :)
   
 4. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.731
  Допаѓања:
  4.109
  да имаше можност за три гласа ќе одберев фотка на @nikac92 , @sc16643 @Toto.toto , ама на @Blazing Guns планината му е посебна и го доби мојот глас! (y)
   
  На Blazing Guns и Toto.toto им се допаѓа ова.
 5. nikac92

  nikac92

  Член од:
  20 август 2015
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  49
  Queen B, фала за shout out-от!
   
 6. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.074
  Допаѓања:
  13.603
  Не сте нормални со сликиве. Не гласам!
   
  Sasa Ilic, AceCaleb, Saladin и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. sc16643

  sc16643

  Член од:
  2 јуни 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  19
  Хахах не е фер !!!
  Кога веке си тука дај го својот глас

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 8. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.729
  Допаѓања:
  5.408
  Гледам сеуште не си гласала, ај те молам превземи нешто во врска со ова и гласај за саладин зашто викендов нема да сум тука хахаха
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.731
  Допаѓања:
  4.109
  аааааа само пробај, местење резултат и то јавно со закон е казнливо! :D
   
 10. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.729
  Допаѓања:
  5.408
  Само ако докажеш :love:
  А да препуштам на друг одговорност смеам? На пример...на тебе?:cool:
   
 11. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.074
  Допаѓања:
  13.603
  Јас се извињавам, коцка ми е симпатија, а Сале ми е другарче за озбилно.
   
  На Saladin и коцка им се допаѓа ова.
 12. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.731
  Допаѓања:
  4.109
  ...аааааа тоа дома, не овде на форумов „блиски средби и љубов“!
  можеше вака без насочување на гласање да напишеше :
  ,,...затоа што имаме исти гласови со саладин, а јас сум модератор, му го остапувам нерешениот резултат за водство на саладин како иден домаќин на новата тема на фото натпреварување!..,,
  ете, што убо звучи и ферски...а не тука ај гласај за овој или оној...ц ццццц ццц кој знае што се препорачува преку ЛП за гласање и комбинирање на гласови :D како да има награди... ќе биде прв, па потоа никаде го нема да направи следна тема...проооооверено! :rolleyes:
  ете ...наместена работа за победник...ај агата гласај за саладин да биде прв! :facepalm: ... и ете агата изгласа! :icon_lol:
   
 13. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.729
  Допаѓања:
  5.408
  Бар си пишав тука :) не се кеијам по пп
  --- Споено дупло мислење, 14 јуни 2019 ---
  А @Saladin уствари сеа ме пцуе дека тема треба да мисли хахаха
   
 14. Saladin

  Saladin

  Член од:
  5 февруари 2007
  Мислења:
  9.931
  Допаѓања:
  10.473
  @Forrest Gump слушаш ли? Ако ова не е причина да се вратиш на форумов, ја више не знам... :D
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 15. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.729
  Допаѓања:
  5.408
  Добро, тие што гласаа за мене баш сега....за инат го направивте тоа? Хахахаха
   
  На wot и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.

Сподели преку: