Фото натпревар 137 тема: Панорама на омилениот град - ГЛАСАЊЕ

најпанорамска слика


  • Вкупно гласачи
    40
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Секоја чест за трудот, ама човече, се надевам дека бројката од 5000 скали ти е само паушална бројка кажана на заебанција :shook:
За споредба, до највисокото ниво на Бурџ Калифа од каде што ја имам направено оваа фотка има „само“ 2909 скали. A од тука „Св. Петар“ во Хамбург би се гледал само како точка :pos:

At the top, Burj Khalifa, Dubai by Marjan Lazarevski, on Flickr
Нормално заебанција беше, ама искрено толку ми се чинеа на крај :ROFLMAO: Прогуглав сега, 544 скалила. Проблемот е што целата конструкција е дрвени скалила кон врвот, а на почетокот е тесна спирала во круг 360% на секои 2 секунди. St. Olaf во Талин е 90% спирала, си реков полошо од тоа сигурно нема да биде...таму барем отворена платформа имаше, оваа во Хамбург мислам 5 кила испотив пошто затворено и клаустрофобично до крај.
Не сум бил Дубаи, ама Бурџ Калифа 2 дена би ја качувал по скалила :cenzura: 3000 скалила, заеби.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Нормално заебанција беше, ама искрено толку ми се чинеа на крај :ROFLMAO: Прогуглав сега, 544 скалила. Проблемот е што целата конструкција е дрвени скалила кон врвот, а на почетокот е тесна спирала во круг 360% на секои 2 секунди. St. Olaf во Талин е 90% спирала, си реков полошо од тоа сигурно нема да биде...таму барем отворена платформа имаше, оваа во Хамбург мислам 5 кила испотив пошто затворено и клаустрофобично до крај.
Не сум бил Дубаи, ама Бурџ Калифа 2 дена би ја качувал по скалила :cenzura: 3000 скалила, заеби.
Во Бурџ Калифа повеќе од 1 минута се возевме со ултра-брз лифт. За да не ти се здосади, за цело време додека се возиш во внатрешноста на лифтот одат проекции со интересни факти :)) Ако имаш можност, обавезно да ја посетиш. Сигурен сум дека за поминатите 3 години откако ја имам направено фотката панорамата долу е збогатена со барем 15 нови објекти :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
@Спојлер се надевам веќе размислуваш за новата тема, или па можда не можеш да издржиш да дојде вечер за да ја отвориш ;)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
@Спојлер се надевам веќе размислуваш за новата тема, или па можда не можеш да издржиш да дојде вечер за да ја отвориш ;)
Ah damn, треба да отворам тема? Ќе почекам до вечер, тесно водство е ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom