Фото натпревар 137 тема: Панорама на омилениот град - ГЛАСАЊЕ

најпанорамска слика


  • Вкупно гласачи
    40
  • Гласањето е завршено на .

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Разгледување на Фото галерија :)
гласање за најпанорама на омилениот град- тука! :aplauz:

или за тие што ги мрзи да одат во фото галерија :sleep:

инаку се гласа за една најомилена панорами, да нек не боли глава ако се двоумиме меѓу некои фотографии :rolleyes:

бр.1

Монако / @lazarot
by bijons on Кајгана форум

бр.2

„ Охрид“ /@коцка
by bijons on Кајгана форум

бр.3

Требиње / @Saladin
by bijons on Кајгана форум

бр.4

Хамбург / @ Спојлер
by bijons on Кајгана форум

бр.5

10553 / @Acid
by bijons on Кајгана форум

бр.6

Валона / gjoko- mkd
by bijons on Кајгана форум

бр.7

Франкфурт / @ MIch0MKD
by bijons on Кајгана форум

бр.8

11832 / @ Skorp
by bijons on Кајгана форум

бр.9

Прага / Praha / @ Toto.toto
by bijons on Кајгана форум

бр.10

Скопје / @ grunff
by bijons on Кајгана форум

бр.11

Битола / @ Dekio7
by bijons on Кајгана форум

бр.12

Маврово / @ grande-juve
by bijons on Кајгана форум

бр.13

Скопје / @ bijons
by bijons on Кајгана форум
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
@bijons немаш право да менуваш правила на натпреварите како што тебе ќе ти текне! Темата ќе биде извбришана и ќе биде отворена како што треба. Така @bijons ?

Се извинувам на тие што веќе гласале дека ќе треба да прегласаат
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.607
Поени од реакции
34.798
@bijons немаш право да менуваш правила на натпреварите како што тебе ќе ти текне!Темата ќе биде избришана и ќе биде отворена како што треба. Така @bijons? Се извинувам на тие што веќе гласале дека ќе треба да прегласаат
... правилата што се поставени од админот @Acid се ТУКА , прво ги порчитав 10 те правила за да видам дали има опција за „забрана на повеќе гласање освен еднашка“ и кога видов дека нема такво правило (значи јас не менувам правила „како ќе ми текне“), а има можност во анкетата за повеќе гласање освен еднаш за една фотографија, па овозможив таква работа како „моментален модератор“ на новата тема,
е сега ТЕБЕ, ако не ти се допаѓа (а можеби и на некој ДРУГ, па одма тоа кодошење кај тебе како модератор) тоа е во ред, ти си главен модератор на овој подфорум, па ќе го модерираш како сакаш па дури можеш да ургираш за дополнително 11то правило дека ,,гласање може само со еден глас за една фотографија,, но сега за сега нема такво пишано правило!
... и затоа те молам, немој ти мене со изразот ,, ќе ги менуваш правилата на натпреварот КАКО ШТО ТЕБЕ ЌЕ ТИ ТЕКНЕ! “ ...ароганција мрзам, а посебно дволичност! посебно што ми го избриша трудот во анкетата каде имав назначено редоследот со бројот на фотографијата и со кој град учествува членот, вака во анкетата може да се гласа без да се видат фотографиите од мрза, туку ќе го прочита кој е членот!
... и ДА!, @Acid назначи на прво правило дека Фото натпреварите преставуваат игра и занимација, па сега ...само ти кога си расположена може било што друго овде...,,како ќе ми текне“ за другите има правило каде нема правило... ама кој да ме разбере! :toe:
ОК ти си модератор, ти си знајш, но јас да си кажам! (y)
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
... правилата што се поставени од админот @Acid се ТУКА , прво ги порчитав 10 те правила за да видам дали има опција за „забрана на повеќе гласање освен еднашка“ и кога видов дека нема такво правило (значи јас не менувам правила „како ќе ми текне“), а има можност во анкетата за повеќе гласање освен еднаш за една фотографија, па овозможив таква работа како „моментален модератор“ на новата тема,
е сега ТЕБЕ, ако не ти се допаѓа (а можеби и на некој ДРУГ, па одма тоа кодошење кај тебе како модератор) тоа е во ред, ти си главен модератор на овој подфорум, па ќе го модерираш како сакаш па дури можеш да ургираш за дополнително 11то правило дека ,,гласање може само со еден глас за една фотографија,, но сега за сега нема такво пишано правило!
... и затоа те молам, немој ти мене со изразот ,, ќе ги менуваш правилата на натпреварот КАКО ШТО ТЕБЕ ЌЕ ТИ ТЕКНЕ! “ ...ароганција мрзам, а посебно дволичност! посебно што ми го избриша трудот во анкетата каде имав назначено редоследот со бројот на фотографијата и со кој град учествува членот, вака во анкетата може да се гласа без да се видат фотографиите од мрза, туку ќе го прочита кој е членот!
... и ДА!, @Acid назначи на прво правило дека Фото натпреварите преставуваат игра и занимација, па сега ...само ти кога си расположена може било што друго овде...,,како ќе ми текне“ за другите има правило каде нема правило... ама кој да ме разбере! :toe:
ОК ти си модератор, ти си знајш, но јас да си кажам! (y)
Бијонс диши длабоко жити се. Тоа што го имаше напишано истото е напишано и тука, а ако толку ти смета дека во гласањето до името на членот не стои и градот, ќе го сменам
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
toto da se banira odma bidejki praga e gradot of a hundred spires a antenata bese protestirana od mnogubrojni umetnici i e labeled kako najgroznata izgradba u svet poso go ubiva pogledot i stilot na gradot, koga ja vidov panoramata se naeziv :D

glasam za kocka inace
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
toto da se banira odma bidejki praga e gradot of a hundred spires a antenata bese protestirana od mnogubrojni umetnici i e labeled kako najgroznata izgradba u svet poso go ubiva pogledot i stilot na gradot, koga ja vidov panoramata se naeziv :D

glasam za kocka inace

Хахаххаха ајде еве друга за тебе одма :) BTW - мене на сликава немие битен градот, него контрастот на минатото и секашноста :)
LRM_EXPORT_68049952809390_20190520_125021065.jpeg [DOUBLEPOST=1558983011][/DOUBLEPOST]
Бијонс диши длабоко жити се. Тоа што го имаше напишано истото е напишано и тука, а ако толку ти смета дека во гласањето до името на членот не стои и градот, ќе го сменам

Одма се бунам и јас, зошто градовите започнуваат со мала буква страм да ти е :) хахахха . Че се пукам вдуша
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Хахаххаха ајде еве друга за тебе одма :) BTW - мене на сликава немие битен градот, него контрастот на минатото и секашноста :)
Прегледај го приврзокот 209641[DOUBLEPOST=1558983011][/DOUBLEPOST]


Одма се бунам и јас, зошто градовите започнуваат со мала буква страм да ти е :) хахахха . Че се пукам вдуша
Седи мирен ќе те банирам! ;)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.367
Дечки, во ред е. Ништо страшно доколку @bijons ставила опција за гласање за повеќе слики :)
Иако, секогаш до сега сме отворале анкети во кои е дозволен само еден глас - па ја разбирам и реакцијата на @коцка.

Да не го тупиме, до сега било вака, а отсега нека зависи од креаторот на темата. И на двата начина најдопадливата фотографија ќе си добие најмногу гласови, нели? :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.456
Поени од реакции
20.229
Доста квалитетни фотографии, штета што не може да се гласа за повеќе фотки ... сепак мојот глас оди кај @Спојлер !!!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.456
Поени од реакции
20.229
Кривиот хоризонт ја руши импресијата :)
освен хоризонтот, инаку во споредба со другите е ниво над, боја композиција итн плус сликано со никон д 3400 ... делува како да е извадок од некој футуристички филм.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Кривиот хоризонт ја руши импресијата :)
освен хоризонтот, инаку во споредба со другите е ниво над, боја композиција итн плус сликано со никон д 3400 ... делува како да е извадок од некој футуристички филм.
Знам, требаше подобри фотки да извадам, посебно што се погоди утринското сонце/магла. За жал имав едно 30 секунди да сликам што можам и аматеризмот излезе на површина (n). Сликано е од врвот на St. Petri, до таму има 5000! скалила, спирали а на врвот место за двајца...не гледав прст пред мене од пот :pos: на брзина сликав и магла. Има услови за многу подобри фотки таму, ако некој оди во Хамбург се исплаќа трудот. Јас таму повторно не се качувам :sick:

Inked47f642f436413126e231216b500fb304-800_LI.jpg
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.367
Знам, требаше подобри фотки да извадам, посебно што се погоди утринското сонце/магла. За жал имав едно 30 секунди да сликам што можам и аматеризмот излезе на површина (n). Сликано е од врвот на St. Petri, до таму има 5000! скалила, спирали а на врвот место за двајца...не гледав прст пред мене од пот :pos: на брзина сликав и магла. Има услови за многу подобри фотки таму, ако некој оди во Хамбург се исплаќа трудот. Јас таму повторно не се качувам :sick:

Прегледај го приврзокот 209715
Секоја чест за трудот, ама човече, се надевам дека бројката од 5000 скали ти е само паушална бројка кажана на заебанција :shook:
За споредба, до највисокото ниво на Бурџ Калифа од каде што ја имам направено оваа фотка има „само“ 2909 скали. A од тука „Св. Петар“ во Хамбург би се гледал само како точка :pos:

At the top, Burj Khalifa, Dubai by Marjan Lazarevski, on Flickr
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Скрати една нула на таа бројка од 5000. Знаеш една нула една кула. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom