Фото натпревар #132 - Мостови

Дискусија во форумот 'Фото натпревари и игри' започната од Toto.toto, 10 март 2019.

 1. Toto.toto

  Toto.toto

  Член од:
  4 јули 2012
  Мислења:
  271
  Допаѓања:
  484
  Оваа тема е за мостови, од најголем до најмал мост си е мост :)

  [​IMG]
  btroz
  by Toto.toto on Кајгана форум
   
  На bijons, Utopia123, Хоуп и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.956
  Допаѓања:
  2.401
  На Клипче, bijons, Utopia123 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.069
  Допаѓања:
  13.597
  На bijons, Utopia123, Sasa Ilic и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. viki86

  viki86

  Член од:
  26 јули 2009
  Мислења:
  421
  Допаѓања:
  178
  На Клипче, bijons, Utopia123 и уште 13 други им се допаѓа ова.
 5. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.514
  Допаѓања:
  25.981
  На Клипче, bijons, Utopia123 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 6. Zornik

  Zornik

  Член од:
  16 јануари 2018
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  33
  bijons, Utopia123, Петра П. и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.702
  Допаѓања:
  5.356
  Многу добри слики се редат :love:
   
  На bijons му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Skorp

  Skorp That guy....

  Член од:
  30 јуни 2010
  Мислења:
  865
  Допаѓања:
  935
  На bijons, Toto.toto, Utopia123 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.322
  Допаѓања:
  3.941
  Јас малку ќе ви ја расипам ,,светската,, прошетка и ќе постирам слика од мост кој јас лично сум го направил. Преходното мовче преку градската река го однесе поплавата пред 3 години, па така луѓето од мојата населба кои сакаа да одат до спортските терени преку оваа река во Кичево(има гимнастичарска сала, градскиот стадион, спортката сала, како и едно помошно игралиште за голем фудбал и градската болница која се гледа малку..), мораа да кружат одоколу и патот се зголемувапе за повеќе од половина километар.
  Бидејќи на градоначалникот фатмир око не му трепнува....на комшиите уште повеќе...решив сам нешто да направам.
  бандерите ми ги даде една локална фирма, баш кога требаше да ги товарам во камионот....заврна најголемиот дожд во последниве неколку години...па одвај ива глава спасивме. Ги однесов на крајот бандерите, кратките исто така...кланфи, шрафови....пила моторка, чекани, шајки...и ги собрав тинејџерите од маалото за помош. за околу 4-5 часови интензивна работа...мостот беше готов.
  штишките од горната страна ги донесов од дома....иструпив све што најдов дома..но мсотот мораше да се заврши
  Во меѓувреме ставив и ракохвати за потпирање да не падни некој...но немам сликано
  Оваа зима тестот успешно го помина...па се надеваме дека ќе потрае барем 10 години

  [​IMG]
  Мојот мост
  by gjoko-mkd on Кајгана форум
   
  На AceCaleb, bijons, Saladin и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.702
  Допаѓања:
  5.356
  Браво!!!
   
 11. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.569
  Допаѓања:
  3.873
  На Zornik и gjoko-mkd им се допаѓа ова.
 12. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.702
  Допаѓања:
  5.356
  @Toto.toto немој да заборавиш утре тена за гласање. Немам компјутер :( да не отварам преку телефон ;)
  Фалаааа
   

Сподели преку: