Фото натпревар # 129 Тема -Реклама!

Дискусија во форумот 'Фото натпревари и игри' започната од bijons, 1 февруари 2019.

 1. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.267
  Допаѓања:
  3.406
  ...е де на 5, 6 теми одам (толку има форумов?), криво ми е ... жими се:pipi:
  ај кажи дека не сум во право, додуше благодарам што ме удостои со одговор :)
  п.с.
  последните фотки од слатките на „Европа “ ти се врв (y)
   
  На Acid му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.472
  Допаѓања:
  25.839
  Фала Бижонс, тоа е фотографска тема на која можеш да се надградуваш. На тема "сликање билборди", малку оди потешко. If you know what I mean и зошто реагирав :)
   
  На bijons му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.045
  Допаѓања:
  13.425
  Не беше глупа „левитација“, напротив, нѐ мрзеше да рипаме. :D
  Јас имав ебено добра идеја, ама не умеам фотошоп.
   
 4. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.491
  Допаѓања:
  10.526
  Не ти требит фотошоп, со снапсиид ќе завршиш работа.
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 5. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.622
  Допаѓања:
  5.230
  За оваа фотка беше потребен само еден скок :)
   
 6. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.045
  Допаѓања:
  13.425
  Не можам да скокам ако сакам да постигнам левитација во лежечка позиција. :) Они мене ќе ми кажуваат...

  Каков спид, какви бакрачи, нема такво нешто во наше село. :unsure:
   
 7. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.339
  Допаѓања:
  29.740
  Ја лично кога видов реклама како тема, помислив дека станува збор за преносно/фигуративно значење на зборот.
  Или барем сметам дека така би го сфатиле и фотографите и жирито на некој професионален фотографски натпревар. Значи, не суво сликање на реклами.
  Но, во уметноста не треба да има неслобода и ограничувања, па во некој случај веројатно би можело и она баш сликање на реклама да се постави во некој преносен/фигуративен контекст. Затоа пак, си постои жири и критичари на уметноста.

  Не сметам дека во ваква форумска тема, кај што учествуваат неколкумина "цивили" за фотографија, од ќеиф, а не за награда, треба (вака ко мене) да се цепидлачи, само си го кажав мислењето.
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 8. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.622
  Допаѓања:
  5.230
  --- Споено дупло мислење, 8 февруари 2019 ---
  upload_2019-2-8_14-17-36.gif
  --- Споено дупло мислење, 8 февруари 2019 ---
  Стај слика не цепидлачи ;)
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.339
  Допаѓања:
  29.740
  Не. Ја сум уживател, не сум производител.
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 10. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.622
  Допаѓања:
  5.230
  За истата тема збориме? :свиркам:
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.267
  Допаѓања:
  3.406
  ...е да де, познат си по критики ама барем еднаш да пробаш да бидеш пример, вака не ти вреди зборот!:lut:
   
 12. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.622
  Допаѓања:
  5.230
  Ако бе супер е да има и некој што ќе се посвети на критиките
   
 13. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.267
  Допаѓања:
  3.406
  ... е да де, посебно кога јас поставувам тема, на друга тема не приметив да се изразува толку фотографски!
   
 14. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.622
  Допаѓања:
  5.230
  Другите не вредиме ни за критика! Сеа и јас ќе се налутам!
   
 15. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.267
  Допаѓања:
  3.406
  ...и да му се налутиш! :)
   

Сподели преку: