Фото натпревар 120- тема: Пешаци

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1736.jpg оваа жена е детето во рацете на мајката,со која се видела само уште еднаш во животот.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Последен пат кога проверив името на темата беше „Пешаци“, а не споменици и просјаци :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.542
Поени од реакции
34.714
Еве лесна тема.
Слики од луѓе кои ги среќавате секаде и скоро секојдневно.
Може да е слика од како некој чека, се движи, или прави нешто интресно на улиците од вашиот град.
Јас немам слика моментално. Односно имам ама сакам да пробам да направам подобра. Па би прикачила нешто пр. утре.
Последен пат кога проверив името на темата беше „Пешаци“, а не споменици и просјаци :)
..токму така! да беше само темата „Пешаци“ што значи човек што иде пешки, а не мора да биде на пешачки премин нели? ќе беше во ред да нема појава на проширен избор на фотографии, а не само луѓе како ја преминуваат улицата на пешашки премин (монотона иста идеја на фотографии)..,
НО, самото образложување на модераторот на ова натпреварувачка тема дека ,,..може слика од некој што прави нешто интересно на улиците на вашиот град..., го наоѓам за интересно да питачка која е пешак нели, моментално седнала среде улица (морав да ја прескочам и јас како пешак за да поминам,) злоупотребувајќи го малолетното дете, а да нема реакција од надлежните по тој основ, а уште поинтересен момент ми беше сличниот колорит на апостолките со уличната ограда и нејзината марама со автомобилот што го доловив уште подобро со идеја на ефектот со црна бела фотографија...
е сега од „толку многу пристигнати т.е. поставени фотки“ ако тоа пречи секој може да гласа за соодветната фотографија според темата, а другите да бидат дисквалификувани поради промашување на темата, лично ич нема да се лутам ...:)
п.с.
спомнато споменици и питачка? а фотката сликната жена од позади од дупе нагоре во тесен сокак,покрај прозор, дури не се знае дали е пешак може да е со ролерки :D демек соодветна на самата себе зададена тема, демек одговара на темата? цц ццц критериумов на спомнување не е баш ист нели? :backa:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.542
Поени од реакции
34.714
... како во Собрание, без деловник, без кворум изгласавте победник :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom