Фото натпревар #117 Тема: Вертикална Фотографија ––> Гласање

д' бест фото

  • Петра П.

  • SuBZerO

  • nikac92

  • Toto.toto

  • staycalm

  • Saladin

  • коцка

  • AceCaleb

  • Snow :)


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Ставаш слика на натпревар и и ставаш приватност. Па како да видиме за кого треба да гласаме ако не сме дел од твојата приватност (или одбран круг на следачи)?
Треба да се дополнат правилата, освен сликата да е поставена во галерија таа да е ЈАВНА!
... а од каде да знам дека не се гледа кога се гледа на темата дека е постирана сликата? приватност ставив оти само ме прашуваа кој е оваа, која е онаа и почнаа некои странски коментари да пристигнуваат од форумов за логирани „гости“...
правилата на @Acid се децидни
,,....ПРИЈАВУВАЊЕ И ПРИКАЧУВАЊЕ - БИТНО:
- Пријавените фотографии мора да се прикачени во ГАЛЕРИЈАТА;
- Потоа, на темата се објавува BB кодот од сликата, кој може да го добиете со кликнување на опцијата „Сподели“, кој се пастира во темата:...,,
...да биде фотографијата преку галерија за да не би истата по некоја случаност се избрише ако е по друг пат постирана и мојата е ПОСТИРАНА ВО ГАЛЕРИЈА тоа е факт, а тоа како што кажува @Петра П. лесно се решава едноставно се изменува постот со додавање на уште една фотка, арно ама не ме чуди однесувањето на дотичниот и покрај тоа што ЈАС бев упорна во предходните коментари друг да не му го зема местото за модерирање на тема за гласање, така да добро ми се прави (y) ....
а тоа неговиот го_мно карактер ќе му остане цел живот, нема врска форумов ал ќе биде моја фотка или не, Петра батали ги знам ваквите, благодарам за твојата подршка! :cautious:
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
Ne se menuva samo postot, treba da se izbrise anketatata i da se napravi nova tema so nova anketa pa dvete temi da se spojat...

Mislite lesno se moderiralo... abe na obuka ideme u bansko timski
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
... а од каде да знам дека не се гледа кога се гледа на темата дека е постирана сликата? приватност ставив оти само ме прашуваа кој е оваа, која е онаа и почнаа некои странски коментари да пристигнуваат од форумов за логирани „гости“...
правилата на @Acid се децидни
,,....ПРИЈАВУВАЊЕ И ПРИКАЧУВАЊЕ - БИТНО:
- Пријавените фотографии мора да се прикачени во ГАЛЕРИЈАТА;
- Потоа, на темата се објавува BB кодот од сликата, кој може да го добиете со кликнување на опцијата „Сподели“, кој се пастира во темата:...,,
...да биде фотографијата преку галерија за да не би истата по некоја случаност се избрише ако е по друг пат постирана и мојата е ПОСТИРАНА ВО ГАЛЕРИЈА тоа е факт, а тоа како што кажува @Петра П. лесно се решава едноставно се изменува постот со додавање на уште една фотка, арно ама не ме чуди однесувањето на дотичниот и покрај тоа што ЈАС бев упорна во предходните коментари друг да не му го зема местото за модерирање на тема за гласање, така да добро ми се прави (y) ....
а тоа неговиот го_мно карактер ќе му остане цел живот, нема врска форумов ал ќе биде моја фотка или не, Петра батали ги знам ваквите, благодарам за твојата подршка! :cautious:
Од каде да знаеш, па пишано ти е и сама си го одбрала, САМО ЗА СЛЕДАЧИ. Значи не е за сите... ако сакаш да се увериш едноставно само одјави се од форумов и пробај да ја отвориш галеријата. Тоа ти е исто како и за некој кој не те следи. На ФБ има едно „види како“ овде само клик на одјави се...

еве едноставно , види дали ке го видиш ова https://forum.kajgana.com/gallery/photos/11357/

кое е постирано овде

каде ќе се гледа каде не ако не ме следиш.
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
А да пишеме само пост дека се додава и бијонс, да ја закачиме нејзината слика и нека пишуваат тие што гласаат за неа. Нема милиони гласови да не можеме да ги пребројме...од друга страна модератори па за што ве плаќаме? :P
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
го чекаме до вечер. Ако не се јави ...колегааааааа @Saladin плиззз тема :)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
А да пишеме само пост дека се додава и бијонс, да ја закачиме нејзината слика и нека пишуваат тие што гласаат за неа. Нема милиони гласови да не можеме да ги пребројме...од друга страна модератори па за што ве плаќаме? :P
А да следиме правила на наредната тема за да нема вакви дешавки :jajce: @bijons :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom