Фото натпревар #116 Тема:Птици ---> ГЛАСАЊЕ

оваа слика би си ја урамил/а


  • Вкупно гласачи
    23
  • Гласањето е завршено на .

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Дечки, гласање пред одмор! Ќе го замолам победникот да си памти и по одморите (крај август или почеток септ) самоиницијативно да си отвори тема :)
http://www.betterphoto.com/contest/themes.asp еве ви за инспирација и немојте сакам да победам неќам да ставам тема!!!!!

почнуваме:

@bijons



@lazarot





@Петра П.





@Snow :)





@staycalm





@SuBZerO






@Toto.toto






@nikac92






@gjoko-mkd
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Гласам за стејкалм затоа што само таа фотографија ми се допадна, без лутење нели.
Другите искрено...луѓе ако немате добра слика скокнете ја темата :) не мора на секоја тема да се става слика, на тие што ви лежат само
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Гласам за стејкалм затоа што само таа фотографија ми се допадна, без лутење нели.
Другите искрено...луѓе ако немате добра слика скокнете ја темата :) не мора на секоја тема да се става слика, на тие што ви лежат само
Или пиши, само професионалци примаме. Без курсче за фотографија не размислувајте да ставате слика.

Ете, пиши што им фали на другиве слики зашто некои од сликите мене, а верувам и на другиве им се сосема ок и онакви коментари се тотално непотребни ако сакате да ви функционира темава.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.592
Поени од реакции
34.780
... според приложените фотографии прв пат сопствената си ја бендисвам најпојќе, ама ај да не бидам фотонарцисоидна ќе си ја ставам вон конкуренција, сега вака... @nikac92 субјектот премал за разлика од околината која не е тема на натпреварот иако има убава композиција, @Toto.toto нејасна фигура на главниот субјект, што не ми дава со сигурност дека е птица, ама интересен приод на стилска фотка @SuBZerO субјектот преголем во сооднос на фотката, но чиста,јасна фотка @staycalm преголем простор „изгорен“ со премал субјект, но интересна идеја на аголот на фатен субјект, @Петра П. неостасува малкуцка светло барем очите добро да се видат на субјектот, инаку доста успешен фатен момент..... ми остануваат за избор три фотографии на @lazarot @gjoko-mkd @Snow :) ... малкуцка да размислам! :vrtioci:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Или пиши, само професионалци примаме. Без курсче за фотографија не размислувајте да ставате слика.

Ете, пиши што им фали на другиве слики зашто некои од сликите мене, а верувам и на другиве им се сосема ок и онакви коментари се тотално непотребни ако сакате да ви функционира темава.
не треба курс, ни јас немам никакво познавање. ете толкав дудук сум што не знам ни да ти кажам што точно е неправилно во сликите, ама не ми се допаѓаат. сите слики се супер, за домашен албум. може вака?
што знам, ама има одредени теми каде што стварно не знам за кого да гласам, супер слики има. темиве посебно со животни, не ми се допаѓаат бе сликите
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.592
Поени од реакции
34.780
Или пиши, само професионалци примаме. Без курсче за фотографија не размислувајте да ставате слика.Ете, пиши што им фали на другиве слики зашто некои од сликите мене, а верувам и на другиве им се сосема ок и онакви коментари се тотално непотребни ако сакате да ви функционира темава.
... погрешно си разбрала, @коцка сакаше да каже, дека ако некој конкурира со поставување на фотографија на натпреварот „да оди до крај“, а не да го мрзи да постави тема за гласање.... ете таа не учествувала со своја фотографија во натпреварот со тема „Птици“, а мораше да се намачи да постави за гласање на темава „Птици“ , затоа што @gjoko-mkd иако како што гледам е присутен на форумов...ете до пола си ја изврши модераторската работа на ова тема што сам ја поставил, а предходно победил !:sakasuste:
...инаку слоооободно постави си фотка @ МАЈА 345 :smirce:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
... погрешно си разбрала, @коцка сакаше да каже, дека ако некој конкурира со поставување на фотографија на натпреварот „да оди до крај“, а не да го мрзи да постави тема за гласање.... ете таа не учествувала со своја фотографија во натпреварот со тема „Птици“, а мораше да се намачи да постави за гласање на темава „Птици“ , затоа што @gjoko-mkd иако како што гледам е присутен на форумов...ете до пола си ја изврши модераторската работа на ова тема што сам ја поставил, а предходно победил !:sakasuste:
...инаку слоооободно постави си фотка @ МАЈА 345 :smirce:
мислам дека нејзиниот одговор нема никаква врска со поставувањево теми :) на крај краева ни јас не можам да забранам на кој сака да си става слики, ама си имам и за право да кажам дека не ми се свиѓаат сликите. а интересно е како од нигде никаде се појави и стави коментар... :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.592
Поени од реакции
34.780
мислам дека нејзиниот одговор нема никаква врска со поставувањево теми :) на крај краева ни јас не можам да забранам на кој сака да си става слики, ама си имам и за право да кажам дека не ми се свиѓаат сликите. а интересно е како од нигде никаде се појави и стави коментар... :)
...а мор, те бранам ! :facepalm:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
...а мор, те бранам ! :facepalm:
знам мори, него нема потреба да се караме глупости. има право она, ако не ќе умре темава. иам право и јас да си кажам дека не ми се убај сликине....топло е море сеа и со муж ми да ми се појави ќе се испокарам хахаха
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Постојано гласам, ваљда ни тоа не треба да го правам ако не ставам слики? :D
Логика левел бијонс.

Не ми беше мене коментарот за карање, туку не можете да кажете дека некој не требало да става слики, да ја прескока темата само затоа што не ви се допаѓа. Субјективно е мислењето сепак. Жешко е стварно иначе. :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Постојано гласам, ваљда ни тоа не треба да го правам ако не ставам слики? :D
Логика левел бијонс.

Не ми беше мене коментарот за карање, туку не можете да кажете дека некој не требало да става слики, да ја прескока темата само затоа што не ви се допаѓа. Субјективно е мислењето сепак. Жешко е стварно иначе. :D
не сакам да сум погрешно сфатена, ама ова сакав да кажам. кога почна темава, ставаа многу попрофи слики и сериозно можев да научам нешто, да видам нешто ново. нормално дека кој сака може да става слики ама се намали квалитетот на сликите, добрите фотографи си отидоа, и мене искрено досадно ми станува. затоа и јас не ставам слика ако си ги пројдам моите и си речам, не бе овие се најобични, ни јас амата не би се задржала да ги погледнам.
и у пичку матер сакам ветре да дуфне малку бар у саунава моја!!!
 
Член од
20 август 2015
Мислења
37
Поени од реакции
69
... според приложените фотографии прв пат сопствената си ја бендисвам најпојќе, ама ај да не бидам фотонарцисоидна ќе си ја ставам вон конкуренција, сега вака... @nikac92 субјектот премал за разлика од околината која не е тема на натпреварот иако има убава композиција, @Toto.toto нејасна фигура на главниот субјект, што не ми дава со сигурност дека е птица, ама интересен приод на стилска фотка @SuBZerO субјектот преголем во сооднос на фотката, но чиста,јасна фотка @staycalm преголем простор „изгорен“ со премал субјект, но интересна идеја на аголот на фатен субјект, @Петра П. неостасува малкуцка светло барем очите добро да се видат на субјектот, инаку доста успешен фатен момент..... ми остануваат за избор три фотографии на @lazarot @gjoko-mkd @Snow :) ... малкуцка да размислам! :vrtioci:
Сакаш да ми шепниш дека за џабе одев до Коњско за да фотографирам #минимализам и да ја доловам безначајноста на птиците во однос на бесконечноста на универзумот? Поени за обидот?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.964
Поени од реакции
14.714
Zavisi koj što gleda na edna fotografija. Nekogaš e bitna celata slika kako dojam..nekogaš nekoj interesen detal( primer bel paun kaj Bijonse i toa raskrilen). Mojata fotografija ja odbrav da ja stavam..iako beše oblacno i nepogodno za fotografiranje-toa sto galebite mi stoeja mirno do mene i ne se plašea. Možev spokojno da gi fotografiram...i toa so mobilen
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Zavisi koj što gleda na edna fotografija. Nekogaš e bitna celata slika kako dojam..nekogaš nekoj interesen detal( primer bel paun kaj Bijonse i toa raskrilen). Mojata fotografija ja odbrav da ja stavam..iako beše oblacno i nepogodno za fotografiranje-toa sto galebite mi stoeja mirno do mene i ne se plašea. Možev spokojno da gi fotografiram...i toa so mobilen
Во право си...идам под туш може ќе се приберам малку :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
За Snow. Најтешка за изведба ми делува, фатена во полн лет птицата. И на Стејкалм е слично. После нив Бијонс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom