Фото натпревар бр.208: Каде би сакале да сте моментално

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
IMG-20170605-WA0017.jpg

Khao San Road, Bangkok...

Carpe Diem.

Tropska bura. Da isturka, da se zurkame luge od cev svet od zajdi sonce do sabajle i nikoj kur da ne go boli za korona ili bilo sto. Do posledna gram energija, do posledna kapka pivo i crazy buckets of rocket fuel, i normalno so crazy snacks... (ok ova posledniot del ne mora, ne za drugo pak za nekoj virus da ne izleze).





PS. Pred emka i kocka da me strelaat, prvata slika e za natprevarot.
 
Последно уредено од модератор:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.045
Поени од реакции
13.539
Не сум мегаломан....а и блиску е до нас....

Крф, а не би било лошо една мала викендица од 50-60 м2 да се скоцка таму....некогаш

Пошто немам таму отидено.....а не е штос да се стави од интернет, еве сејфнав слика од веб камера...

Прегледај го приврзокот 291050
Фер си и си кажа ама сепак ова не е твоја фотка :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.945
Можеби требаше овој натпревар да биде со слики земени од интернет, бидејќи се работи за желба: Каде би сакале да бидете :)
Истото што и јас погоре го напишав. Ако треба слика со желба да постираме тогаш може да ставиме и слика на некое место каде што не сме биле а би сакале.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Можеби требаше овој натпревар да биде со слики земени од интернет, бидејќи се работи за желба: Каде би сакале да бидете :)
Ја читам темава, каде би сакала да бидам у моментов и се паднав од смеење:pos:..пред малку се нервирав за нешто и сама себе се отерав у три лепе пи*де материне...
Да турам слика:pos::pos::pos::pos:
@коцка извини душо, но појако е ова од мене, морав да пишам:pos:
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Ја читам темава, каде би сакала да бидам у моментов и се паднав од смеење:pos:..пред малку се нервирав за нешто и сама себе се отерав у три лепе пи*де материне...
Да турам слика:pos::pos::pos::pos:
@коцка извини душо, но појако е ова од мене, морав да пишам:pos:
Башка, ти фали едно з. Не две, едно
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Или каде би сакале да бидете ( слика кај шо не сте биле ) и друга слика каде ќе бевте да не беше пандемијата :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Не пишав пошо се подразбира по дефолт дека фотографиите треба да се ваши. Под тоа се подразбира сликани од вас, за да нема забуни.
Земете било која слика за инспирација, доколку сакате да одите на море, земете слика од последниот пат кога сте биле на море. Ако ви се оди на фестивал, земете од кој било фестивал на кој што сте биле. Не мора точно од местото, побитна е желбата. Се надевам ме сфаќате.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom